ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» представило систему екомоніторингу на виставці Waste Air & Gas Management 2018

Кривий Ріг, 3 грудня 2018 р. В рамках міжнародної виставки обладнання та технологій для очищення міських і промислових викидів, очищення пилу та газу – Waste Air & Gas Management 2018 – директор департаменту охорони навколишнього середовища ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Ліана Максименко поділилася досвідом впровадження системи екологічного моніторингу на підприємстві.

Вона охоплює 5 основних підсистем моніторингу:
 • атмосферного повітря;
 • промислових викидів від стаціонарних джерел викидів;
 • стічних вод;
 • відходів;
 • грунтів.

  Ще у 2014 році на підприємстві з'явилися три пости контролю якості атмосферного повітря в зоні впливу металургійного, коксохімічного та гірничого виробництв. Вони оснащені сучасними газоаналізаторами з виміру оксиду вуглецю, оксидів азоту, діоксиду сірки, аміаку, сірководню та пиловимірювачами – інноваційними в Україні приладами виміру концентрації пилу. Від травня 2017 року дані постів в автоматичному режимі розміщувалися на сайті підприємства. У 2018 році під час проведення планового ремонту та перевірки приладів постів було придбано та встановлено нове програмне забезпечення. Після завершення робіт дані з постів в онлайн-режимі поступатимуть на сайт ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», у міський модуль «Екомоніторинг» і на сайт моніторингу екологічної ситуації у Дніпропетровської області.

  Ведеться і моніторинг промислових викидів від джерел підприємства. Завдяки новим інвестиційним проектам встановлено прилади на 27 джерелах викидів. Ці дані, разом із технологічними, поступають операторам постів у цехах для аналізу та реагування. У планах підприємства – впровадження локальних систем екомоніторинга під час реалізації інвестиційних проектів з реконструкції конвертерів №№ 1–3, агломашин №№ 1–3 другого аглоцеха, обертових обпалювально-вапняних печей №№ 1–5, доменної печі № 9 тощо.

  Крім того, в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» впроваджується і система автоматизованого моніторингу стічних вод. Ще десять років тому були введені три автоматизовані водомірні пости обліку обсягів стічних вод. Дані з них передаються в онлайн-режимі. У 2017–2018 роках на двох постах контролю здійснюється безперервний автоматичний моніторинг за сімома показниками: рН (вага водню), хлориди, залізо, нафтопродукти, зважені речовини, температура та обсяг. На постах встановлено аналітичне обладнання провідних світових виробників – Hach Lange (Німеччина), Seibold Composer (Австрія), SYSTEA (Італія), Sontek (США). Вже проведені пуско-налагоджувальні роботи та приймальні випробування.

  ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжить розвивати систему екологічного моніторингу, встановлювати на об'єктах сучасні прилади контролю та аналізу. Отримання своєчасної та достовірної інформації дає можливість підприємству оперативно реагувати та приймати рішення щодо мінімізації шкоди, розробляти та виконувати природоохоронні заходи.

  Довідка:

  Найбільш масштабні інвестпроекти останніх декількох років, які допомогли значно понизити промислове навантаження на навколишнє середовище:


  - реконструкція установок очищення газу від підбункерних приміщень і ливарних дворів доменних печей № 6 і № 8 і установка високоефективних електрофільтрів, що привело до зниження викидів більш ніж на 40% від їхнього загального обсягу по доменному цеху № 1;
  - будівництво нових установок очищення газу від конвертерів №№ 4, 5 і 6, що дозволило зменшити викиди більш ніж на 30% від їхнього загального обсягу по конвертерному цеху;
  - будівництво нових коксових батарей №№ 5, 6 з установкою безпилової видачі коксу – це допомогло скоротити викиди по ним більш ніж на 50% під час виробництва коксу;
  - будівництво нової установки очищення газу від хвостових частин агломашин №№ 5, 6 другого агломераційного цеху – в результаті викиди пилу зменшилися більш ніж на 20% від їхнього загального обсягу по аглоцеху № 2 (наступного року розпочнеться реконструкція агломашин №№ 1 і 4, а у 2020 році – ще двох).

  2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021