ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» провів громадські слухання щодо трьох інвестпроектів – оцінці впливу на довкілля

Кривий Ріг, 16 грудня 2019 р. ««АрселорМіттал Кривий Ріг» представив на громадських слуханнях три інвестпроекти – будівництво нових МБЛЗ-2,3 і газопроводу коксового газу, реконструкцію дрібносортного стану № 250-4. Зокрема – звіти про оцінку впливу на довкілля в результаті як реалізації самих проектів, так і подальшої експлуатації нових і реконструйованих об'єктів.

Нагадаємо, що близько року тому (у грудні 2017 року) в Україні було ухвалений закон «Про оцінку впливу на довкілля». Він скасував екологічну експертизу та ввів європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля. Вона, зокрема, передбачає, що підприємства щодо усіх нових і реконструйованих об'єктів зобов'язані готувати звіти, показувати їх потенційний вплив на довкілля та виносити для обговорення на громадські слухання.

Перші такі слухання «АрселорМіттал Кривий Ріг» провів у грудні 2018 року щодо нової електроповітродувки виробництва компанії Siemens. А вчора громадськості було представлено ще три найбільші проекти. Слухання проводив представник Міністерства природних ресурсів і екології України Андрій Тищенко, головний фахівець відділу захисту інформації і електронних сервісів. Вони відбувалися за участю багаточисельних громадських екологічних організацій, депутатів міськради різних політичних сил, зацікавлених мешканців міста, а також представників «АрселорМіттал Кривий Ріг», проектних організацій і авторів підготовлених звітів.

Питань і пропозицій під час громадських слухань пролунало немало – понад 130 за трьома проектами. Вони стосувалися як самих звітів і презентацій, так і відомостей, які представлені у цих документах. Звучали різні оцінки, у тому числі юридичні, за багатьма актуальними темами. Зокрема, про своєчасні терміни підготовки звітів, повноту представлених відомостей, документальні підтвердження та дослідження про потенційний вплив, прогнози на майбутні періоди, кумулятивний ефект, безпеку для працівників підприємства і мешканців міста, робочі місця, інвестиції та інші, які часом виходили за рамки обговорюваних тем. На частину питань фахівці різних служб «АрселорМіттал Кривий Ріг» відповіли, на багато пропозицій відреагували, дали свої пояснення. Щодо інших, які вимагають обґрунтування та підготовки, відповіді будуть надані пізніше у письмовій формі.

Не зважаючи на підвищення градуса дискусій за деякими гострими питаннями, в цілому громадські слухання та обмін думками відбулися позитивно і інформативно для усіх його учасників. Закон відносно новий і правозастосовна практика щодо нього лише формується, багато його положень можна тлумачити по-різному, тому на первинному етапі нерідко виникає багато суперечок і діаметрально протилежних оцінок. З часом обговорення стане більш спокійним, наочним і конкретним – усі зацікавлені сторони лише вчаться жити за новим законом.

В той же час на цих слуханнях багато учасників погодилися з тим, що інвестиції на сотні мільйонів доларів, дефіцит яких Україна відчуває останніми роками, заміна старого обладнання на нове, застосування новітніх технологій, які знижують вплив на навколишнє середовище, це позитивний факт, що заслуговує схвалення.

Коротка інформація щодо нових інвестпроектів

 1. 1. Будівництво нового газопроводу по транспортуванню коксового газу від коксохімічного виробництва до ТЕЦ-1 для енергопостачання цехів-споживачів.

 2. Новий газпровод протяжністю 1,26 кілометра будують замість старого, що експлуатувався десятки років і знаходиться в незадовільному стані. Новий газопровід необхідний, щоб виключити ризики виникнення аварійних ситуацій, які можуть призвести до тривалої зупинки основного виробництва та соціально-економічних втрат. При цьому заплановано придбання та установку ефективного автоматизованого обладнання компанії Siemens. У тому числі комплекс програмних засобів, які дозволяють використовувати певні алгоритми для функціонування системи в цілому.

 3. 2. Сортопрокатний цех № 2. Реконструкція дрібносортного стану № 250-4 з переведенням на заготовку перетином 150х150 мм.

 4. Основна мета проекту – перехід на сучасне обладнання замість існуючого морально зношеного. За проектом продуктивність стану збільшується з 800 до 1 040 тис. тонн на рік, при цьому зменшується використання енергоресурсів.

  Замість двох застарілих нагрівальних печей буде використана одна сучасна – італійської фірми Danieli. Ця піч з крокуючими балками має ряд переваг: метал в ній нагрівається з трьох сторін, а не з двох, як в старих. Також можна легко змінювати режим нагріву, що актуально під час змінювання сортаменту металопрокату і веде до підвищення енергоефективності печі.

  Нова піч при максимальному режимі та використанні природно-коксо-доменної суміші (21 500 нм3 на рік) дозволить значно понизити вжиток газоподібного палива другим сортопрокатним цехом. Зокрема, доменного газу – на 80,9 млн кубометрів на рік, коксового газу – на 17,7 млн куб./рік, природного газу – на 38,9 млн куб/рік.

  Пальники фірми Danieli виготовлені з використанням сучасних технологій, тому викиди не перевищать нормативів, встановлених природоохоронним законодавством. Димові гази планується використовувати як теплоносій для підігрівання повітря (за допомогою рекуператора), яке подається у зону горіння печі, а потім надходить в існуючий димар природною тягою на трубу висотою 80 метрів.

  У порівнянні з поточним станом викиди в атмосферу по основним забруднюючим речовинам знизяться на 131 тонну на рік, у тому числі по найбільш поширеним газоподібним з'єднанням – на 129,8 тонн на рік.

 5. 3. Реконструкція відділення безперервної розливки сталі з установкою комплексу машин безперервного лиття заготовок № 2 і № 3.

Виходячи з проектної потужності здійснені розрахунки на рік з виробництва сталі – 6,6 млн тонн (фактичний випуск, як правило, менше – з урахуванням необхідних ремонтів обладнання). На долю двох нових МБЛЗ припадає 2,8 млн тонн. Таким чином, викиди в атмосферу складуть 64,7 тис. тонн на рік.

Проте завдяки переходу на нову технологію відпаде необхідність виробництва в значних обсягах на обтисковому переділі. Зниження викидів по першій та другій ділянках блюмінга, а також другому і третьому відділенню цеху підготовки складів складе близько 362,1 тис. тонн. Зокрема, в блюмінгу планується відключити значну частину нагрівальних колодязів – тим самим суттєво понизити виробничу потужність цеху.

Виходячи з цих даних плановане сукупне зниження викидів в атмосферу знизиться на 297,4 тис. тонн на рік.

Детальніше із звітами можна ознайомитися на інтернет-сайті за посиланням: https://ukraine.arcelormittal.com/index.php?id=430

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020