ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Підсумки продажів «АрселорМіттал Кривий Ріг» у 2018 році

У 2018 році обсяг продажів металопродукції виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг» склав 4,5 млн тонн. З них 65% припадає на готову продукцію (арматура, катанка та сорт), частка квадратної заготовки знизилася на 2% у порівнянні з 2017 роком - з 29% до 27%, а чавуну збільшилася до 9% (+ 2%).

За 2018 рік клієнти з 62 країн світу придбали продукцію підприємства. Основна частка продажів припадає на країни Близького Сходу (33%), Північної і Західної Африки (17%), Латинської Америки (9%), Європи (7%). Близько 22% продукції реалізовано на внутрішньому ринку.

Анастасія Татарульєва, заступник генерального директора з маркетингу та збуту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- 2018 рік виявився одним з найскладніших - все більше країн закривають свої ринки, все більше з'являється нових виробничих потужностей, зростає тиск від напливу дешевого імпорту. Збільшення імпорту з Білорусії, Молдавії, Туреччині значно знижує частку внутрішніх виробників на ринку України. Відповідно, 80% обсягів виробництва необхідно реалізувати на зовнішніх ринках, але з кожним роком ситуація на них набуває все більш негативну тенденцію до зменшення попиту і збільшення виробничих потужностей, які погіршується все більш частими випадками введення мита на продукцію, що експортується. У березні 2018 року президентом США введені 25% -ві мита на всю ввезену металопродукцію, що практично повністю зупинило її поставки в Штати, а це близько 35 млн тонн імпорту в рік. Наші основні конкуренти з Китаю та Туреччини перенаправили свою продукцію в інші регіони, що додатково посилило і загострило конкуренцію на ринках Європи, Близького Сходу, Північної, Західної та Східної Африки. Крім того, в липні 2018 року Європейська комісія встановила квоти на 23 категорії сталевої продукції, включаючи 11 видів продукції з України (імпорт, що перевищує квоту, обкладається митом 25%).

На сьогоднішній день вже практично не залишилося вільних для торгівлі ринків. Все більше країн захищають свої інтереси, своїх національних виробників, тому продавати нашу продукцію - таку, як арматура, катанка, сорт, - є величезним викликом. У цих умовах особливого значення для нас набуває зниження собівартості нашої продукції.

Посилення логістичних проблем в Україні, пов'язані з гострим дефіцитом вагонів і локомотивів, негативні наслідки страйків і конвенцій на «Укрзалізниці» і всі вище перераховані причини позначалися на поставках сировини і вивезенні продукції в 2018 році.

Незважаючи на велику кількість труднощів, що виникали перед нами протягом року, ми впоралися з усіма викликами. Зберегли наші позиції в Західній Африці, Латинській Америці, Південно-Східній Азії, в країнах Близького Сходу і Перської Затоки. Відкрили нові напрямки: Боснія і Герцеговина, Македонія, Словаччина, Греція, Мальта, Ангола, Бурунді, Руанда, Гаїті, Лівія, Туркменістан та ін. Металопродукция «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримала високу оцінку на світових ринках. Ми постійно вдосконалюємо наше виробництво, якість та сервіс, оперативно реагуємо на всі зміни ринків і вимоги наших споживачів. На 2019 рік нами вже визначені основні вектори розвитку, служба маркетингу і збуту готова до нових викликів.

Довідка:

«АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує розробку нових видів продукції із сертифікацією за міжнародними стандартами. За минулий рік підприємство розробило 25 нових видів продукції для експорту до Ізраїлю, Литви, Туреччини, Австралії, Ямайки:
  • сортовий прокат - коло з конструкційної легованої сталі;
  • чотири нових профілерозміри для куточка рівнополичного;
  • дев'ять нових марок катанки;
  • більш десяти нових видів арматури;
  • універсальний арматурний прокат, сертифікований відразу за шістьма стандартама в одному прутку (Німеччина, Нідерланди, Франція, Литва, Фінляндія, Бельгія). Додатково до існуючих підприємство в 2018 році отримало сертифікати Румунії, Австралії, Туреччини, Литви для продажу металопродукції в цих країнах.    2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020