ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривою Ріг» представив громадськості два нові інвестпроекти

«АрселорМіттал Кривою Ріг» представив громадськості два нові інвестпроекти

Кривий Ріг, 20 лютого 2019 р. Вчора «АрселорМіттал Кривий Ріг» представив на громадських слуханнях звіти про оцінку впливу на довкілля по двом інвестпроектам – реконструкція водовода для постачання технічної води до рудозбагачувальної фабрики № 1 і будівництво градирні для охолоджування води в оборотному циклі газоочистки № 5 доменної печі № 9.

Громадські слухання відбуваються у рамках процедур, обумовлених законом «Про оцінку впливу на довкілля». На них розглядається вплив як в процесі виконання робіт (реалізації проектів), так і подальшій експлуатації нових і реконструйованих об'єктів.

Проводив слухання представник Міністерства природних ресурсів і екології України Олексій Біушкін. Вони відбувалися за участю представників громадських екологічних організацій, зацікавлених мешканців міста, а також представників «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Спочатку учасники ознайомилися з проектом реконструкції комплексу будівель і споруд технічного водоводу цеху технологічного водопостачання гірничого департаменту. Його цехи забезпечує технічною водою об'єднана насосна станція. Від неї технічну воду подають трубопроводами діаметрами 1 420 мм (чотири нитки) до камери К-6 і далі трьома нитками – на РЗФ-2 і двома нитками – на РЗФ-1. Раніше замінили всі три нитки на РЗФ-2, а зараз за представленим проектом замінять одну з них двох ниток на РЗФ-1. Це дозволить забезпечувати технічною водою секції №№ 6а, 7, 8 першої рудозбагачувальної фабрики.

Одну з ниток для РЗФ-1 і замінять на нову за цим проектом, що дозволить забезпечувати технічною водою секції №№ 6а, 7, 8 першої рудозбагачувальної фабрики. Після цього учасникам представили проект будівництва вентиляторної градирні оборотного циклу охолоджування № 23. Нова градирня складатиметься з 8 секцій виробництва чеської фірми Water Treatment Engineering s.r.o. У конструкції градирні застосований високоефективний плівковий полімерний зрошувач, що забезпечує низьку адгезію по відношенню до зважених речовин і відсутність відкладень і заростання зрошувача, його надійну роботу та експлуатацію.

Об'єкт буде використовуватись замість застарілої градирні № 21В для безперебійного та безпечного постачання охолодженої води до газоочистки № 5 доменної печі № 9. Проектована градирня з автоматизованим обладнанням дозволить охолоджувати 4 000 кубометрів води на годину з +50 до +30 градусів за Цельсієм з поверненням її в оборотний цикл. Система управління буде підтримувати задану температуру шляхом регулювання зворотів двигунів вентиляторів градирні. Датчики температури та вібрації двигунів вентиляторів дозволять своєчасно провести діагностику та виявити несправність, забезпечити необхідний режим роботи градирні. Усі параметри системи охолоджування води оборотного циклу передаватимуться на пульт управління насосної станції № 30. Для обслуговування системи планують використовувати портативну сервісну станцію з повним набором програмного забезпечення. Проектом передбачена світлова та звукова сигналізація при відхиленні параметрів систем від заданих значень.

Обидва проекти, що представлені на громадських слуханнях, не передбачають суттєвого впливу на довкілля як в процесі виконання робіт, так і під час подальшої експлуатації об'єктів, відповідають вимогам чинного природоохоронного законодавства. На питання, які надійшли, дали відповідь і представники різних служб «АрселорМіттал Кривий Ріг» і безпосередньо автори підготовлених звітів. На деякі питання пізніше будуть надані письмові відповіді.

Детально з представленими звітами можна ознайомитися на інтернеті-сайті за посиланнями:
  • Документ 1
  • Документ 2    2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020