ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» купує локомотив і встановлює на тепловозах американські двигуни

«АрселорМіттал Кривий Ріг» купує локомотив і встановлює на тепловозах американські двигуни

Кривий Ріг, 22 лютого 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» придбав тепловоз ТМ2У-9043, який вже вийшов на лінію і використовується для потреб металургійного виробництва. Плюс підприємство передало на капремонт 5 локомотивів Миколаївському тепловозоремонтному заводу, ще по 5 машинам найближчим часом буде проведено тендер.

Залежно від інтенсивності та терміну експлуатації раз на шість років тепловози повинні проходити капітальний ремонт. Для багатьох підприємств ГМК, які мають значний парк локомотивів радянського зразка, це представляє серйозну проблему: ремонтних потужностей для них в Україні не вистачає – лише декілька підприємств можуть якісно виконувати подібні роботи.

Крім того, для капремонту тепловозів потрібні запчастини, постачання яких Росією заборонене, оскільки вони є продукцією подвійного призначення (використовуються на військовій техніці). Зокрема, дизельні двигуни, потреба в яких у підприємств ГМК особливо гостра. Тому «АрселорМіттал Кривий Ріг» почав встановлювати на свої локомотиви нові дизельні двигуни Cummins виробництва США.

Андрій Кіндрат, в.о. директора транспортного департаменту «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Перший відремонтований локомотив з американським двигуном ми отримали ще у минулому році. Спочатку під час його експлуатації виникали шорсткості, але потім підрядник їх усунув, і Cummins добре себе зарекомендував у роботі. Ще три локомотиви з американськими двигунами ми отримаємо цього року – контракти на їх постачання ми підписали у 2018-му з компанією «Комтек», офіційним представником Cummins в Україні.

Завдяки американським дизельним двигунам нам частково вдається вирішити проблему із запчастинами. Але проблема з тепловозобудівною та ремонтною базою в Україні залишається. Наш локомотивний парк для обслуговування металургійного виробництва налічує 125 одиниць. Щорічно капремонт повинні проходити 20 машин, по факту вдається 10. Тому локомотиви, яких бракує, нам доводиться орендувати.

Наразі для обслуговування метвиробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг» орендує 7 тепловозів у Київ-Дніпровського міжгалузевого підприємства промислового залізничного транспорту (МППЗТ). Це дозволяє закривати потреби в локомотивах, проте призводить до додаткових витрат. Однак іншого виходу у українських металургів поки немає.

Довідка:

У 2018 році «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримав 500 нових вагонів з правом виходу на мережу «Укрзалізниці». Завдяки цьому підприємство збільшило власний парк вагонів у два рази, що допомогло покращити доставку сировини та вивіз готової продукції.

У 2019 році підприємство планує капітально відремонтувати близько 160 вагонів з правом виходу на мережу УЗ.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020