ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» витратить на навчання своїх працівників понад 14 млн грн.

Кривий Ріг, 28 лютого 2019 р. У 2018 році витрати «АрселорМіттал Кривий Ріг» на навчання своїх працівників та дочірніх підприємств перевищили 14,3 млн грн. В цьому році компанія збереже їх на тому же рівні і продовжить підготовку фахівців для роботи на новому обладнанні, яке закуповує для впровадження інвестиційних проектів.

Так, для нового відділення безперервної розливки сталі, будівництво якого завершується в цьому році, вже підготовлено 90 машиністів крана. Крім того, 53 людини навчалися на розливальника сталі, підручного сталевара установки позапічного оброблення сталі, слюсаря-ремонтника і бригадира з переміщення сировини. Ще 145 осіб зараз завершують навчання за цими професіями. Таким чином, формується персонал для механо, електро- і енергослужби, а також для обслуговування ключового обладнання – установки піч-ковш, газоочистки, водопідготовки і безпосередньо машин безперервного лиття заготовок. Спеціалістів та робітників нерідко навчають спільно з представниками компаній, які постачають обладнання і здійснюють його наладку.

Готують фахівців і для дрібносортного стану-250-4, реконструкція якого триватиме до літа 2019 року. Близько 80 осіб пройдуть навчання – це і вальцювальники стана гарячого прокату, і нагрівальники металу, і слюсарі-ремонтники, а також змінний персонал основного виробничого цеху та старші майстри.

Практично кожен інвестпроект і закупка нового устаткування вимагають підвищення кваліфікації працівників. Наприклад, в минулому році для нового комплексу коксових батарей №№ 5 і 6 потрібні були машиністи коксових машин – на них вивчилися двереві і люкові. Підприємству дешевше перевчити свій персонал, ніж залучати готових фахівців на ринку праці.

За 2018 рік близько 97% працівників «АрселорМіттал Кривий Ріг» і дочірніх підприємств пройшли професійне навчання – це 33 445 учасників різних курсів (частина працівників відвідала кілька курсів). Одні освоюють професію при працевлаштуванні на підприємство, інші проходять переатестацію, треті отримують допуск до різних видів робіт, четверті набувають ще одну професію. Станом на кінець минулого року, близько 70% робочого персоналу мають другу професію, що дає можливість підприємству перерозподіляти людей на виробництві, а самим співробітникам – переходити на більш високооплачувану роботу. В тому числі при створенні нових робочих місць для великих інвестпроектів.

Катерина Залозних, начальник управління з навчання та розвитку департаменту персоналу «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- У 2018 року ми впровадили електронне тестування і модульну систему навчання. Це дозволяє нам заздалегідь визначити рівень знань співробітників і сформувати програму під їхні потреби, а поряд з тим скоротити терміни навчання, що дуже важливо з точки зору зайнятості людей на виробництві. У 2019 році «АрселорМіттал Кривий Ріг» збереже акцент на виробничому навчанні, приділивши увагу технологіям доменного, сталеплавильного і коксохімічного виробництва.

Довідка:

На даний момент корпоративний університет «АрселорМіттал в Україні» має ліцензії на навчання за 390 професіями. Він володіє сучасною навчально-тренувальною базою, у тому числі спеціальний тренінг-центр. В наявності є декілька тренажерів. Зокрема, мостовий кран вантажопідйомністю 5 тонн – керується як з кабіни, так і дистанційно; кабіна КамАЗа – можна моделювати складні погодні умови (з дощем, туманом, снігом); стенд компанії Festо для підготовки мехатроніків – ця професія базується на знаннях в галузі механіки, електроніки та мікропроцесорної техніки, інформатики та комп'ютерного управління рухом машин і агрегатів. Є й тренажери, які допомагають формувати практичні навички роботи на висоті і в замкнутих просторах.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020