ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» побудує нову трубчасту піч і продовжить реконструкцію аглоцеха № 2

Кривий Ріг, 19 березня 2019 р. Сьогодні «АрселорМіттал Кривий Ріг» представив на громадських слуханнях звіти про оцінку впливу на довкілля за двома інвестпроектами - реконструкція комплексу будівель та споруд агломашин №№ 1-3 другого аглоцеха і будівництво трубчастої печі в бензольному відділенні цеху вловлювання коксохімічного виробництва.

Громадські слухання проходили за участю представників громадських екологічних організацій, зацікавлених мешканців міста, а також фахівців «АрселорМіттал Кривий Ріг». Проводив слухання Андрій Тищенко, представник Міністерства екології та природних ресурсів України.

Перший представлений проект є продовженням реконструкції агломераційного цеху № 2, який виробляє офлюсований агломерат для доменних цехів.

Раніше, в 2014-2015 роках, була проведена реконструкція комплексу агломашини № 6 для відновлення її проектної потужності - 850 тисяч тонн агломерату на рік, а також для досягнення нормативів з викидів і поліпшення умов роботи персоналу. Крім того, з 2017 року ведеться реконструкція агломашин №№ 4 і 5.

Підготовлено проект і з оновлення агломашин №№ 1-3, який планують завершити до 2021 року. Він включає заміну спікальних візків і запального горна, конвеєрів видалення пилу з-під колекторів агломашин, газоходів, реконструкцію лінійних охолоджувачів, установку нового скреперного конвеєра. Плюс система мокрої газоочистки буде замінена на більш досконалу - суху, з використанням електростатичних фільтрів, що дозволить збільшити ефективність очищення газу від пилу до 98,75%. Модернізація також допоможе підвищити шар спікання до 450 мм і знизити витрату палива.

Другий проект на громадських слуханнях стосувався будівництва трубчастої печі в бензольному відділенні цеху вловлювання коксохімічного виробництва. Після будівництва та введення в експлуатацію нової трубчастої печі стара, яка використовується з 1983 року, буде виведена з експлуатації. Для цього демонтують ділянку трубопроводу коксового газу у зв'язку з його знесенням, замінять насоси та ділянку трубопроводу для подачі холодного поглинаючого мастила. Також оновлять ділянку трубопроводу гарячого мастила в районі дистиляційних колон. Нарешті, виконають безпосередньо монтаж нової трубчастої печі у комплекті з необхідним обладнанням, підведуть нові трубопроводи.

Після введення в експлуатацію нової печі обсяг викидів знизиться на 6,57 тонни на рік, за парниковим газам - майже на 400 тонн на рік.

Обидва проекти не передбачають суттєвого впливу на навколишнє середовище як у процесі виконання робіт, так і під час подальшої експлуатації об'єктів, відповідають вимогам чинного природоохоронного законодавства. На запитання мешканців і громадськості відповіли автори підготовлених звітів та представники різних служб «АрселорМіттал Кривий Ріг».2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020