ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

У березні «АрселорМіттал Кривий Ріг» покращив середній оборот вагонів на підприємстві

Кривий Ріг, 22 березня 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільше гірничо-металургійне підприємство України, у якого довжина залізничних колій складає понад 600 кілометрів, у березні поліпшив середній оборот вагонів на 35% у порівнянні з лютим, скоротивши його зі 168 до 109 годин.

Поліпшити ключовий показник роботи з приймання, обробки та відправки вагонів з вантажами вдалося завдяки істотному збільшенню локомотивного парку, що обслуговує цехи металургійного виробництва, - з 80 до 89 тепловозів. Крім того, «АрселорМіттал Кривий Ріг» додатково орендував 7 локомотивів, тому в березні кожну зміну на лінію виходить 96 локомотивів.

Збільшити парк допомогли оперативні відновлювальні ремонти тепловозів, які проводяться безпосередньо на підприємстві своїми силами та із залученням підрядників. Крім цього, підприємство успішно долає об'єктивні труднощі, які пов'язані із дефіцитом потужностей з капремонту тепловозів в Україні і санкцій на поставку запчастин до них з боку Росії. Так, в минулому році було отримано перший локомотив з американським дизельним двигуном Cummins. Ще три машини з американським двигуном прийдуть на підприємство у цьому році.

На цьому тижні представники «АрселорМіттал Кривий Ріг» приймають на Миколаївському тепловозоремонтному заводі два локомотива після капремонту - до кінця місяця вони повинні прибути на підприємство і також поповнити парк тепловозів. Ще три машини доставлять на підприємство до червня. Всього ж в цьому році буде проведено капремонт (проводиться раз в шість років) 11 тягових машин. Крім цього, власний персонал в позаурочний час проводить поточні ремонти. Три локомотива вже відремонтовані, плюс два - в стадії завершення.

Ще одна можливість, яку використовує підприємство для нарощування локомотивного парку, - це придбання додаткових тепловозів. Один з них - ТМ2У-9043 - був куплений на початку цього року, в лютому після перевірочних випробувань він вийшов на лінію. У 2020 році «АрселорМіттал Кривий Ріг» має намір придбати ще чотири нових тепловоза.

Крім цього, підприємство вживає заходи для поліпшення ситуації з доставкою та відправкою вантажів залізницею, що, в кінцевому підсумку, також позначається на всьому ланцюжку руху вагонів, у тому числі на території підприємства. Справа в тому, що одна з основних проблем пов'язана із тим, що зараз на підприємстві йде додатковий потік порожніх вагонів із незалежних від нього причин. Ряд транспортних компаній (власників рухомого складу) забороняють проводити навантаження у свої вагони після доставки вантажів на підприємство - головним чином, вугілля. «АрселорМіттал Кривий Ріг» прагне врегулювати дану ситуацію у максимально короткі терміни, щоб з'явилася можливість відвантажувати концентрат у вагони, які приходять з вугіллям на підприємство.

Інша дієва міра щодо прискорення перевезень - це тотальний перехід на прямі маршрутні поставки. Зокрема, введені роздільні прямі маршрути з портової станції Чорноморська-для-ТИС. Зараз формуються окремі склади і по вугіллю, і по вапняку, які йдуть із чорноморських портів. Раніше вони могли йти партіями в змішаних складах - по 5-10 вагонів - і доводилося витрачати час на їх накопичення на станції Кривий Ріг-сортувальна для формування повноцінних довгих складів для відправки на підприємство. Тепер в «АрселорМіттал Кривий Ріг» прийняли рішення відмовитися від практики вагонної відправки в змішаних складах, що призводить до значних затримок залізничних перевезень.

Крім того, ведуться переговори про формування знеособлених маршрутів порожняка, щоб в один склад можна було включати вагони УЗ та приватних операторів. Це значно полегшить організацію транспортного потоку з портів на криворізький вузол, на якому можна вже розподіляти порожні вагони під завантаження гірничо-збагачувальним комбінатам і шахтам (їх в Кривому Розі налічується близько 15) і єдиному металургійному комбінату.

Для поліпшення ситуації з перевезеннями «АрселорМіттал Кривий Ріг також уклав договір з Південною залізницею на сортування вагонів з вугіллям на станції Куп'янськ-Сортувальний та відправці складів на підприємство. Плюс підписаний договір з Південно-Західною залізницею про сортування вагонів з вапняком зі станції Нігин на станції Жмеринка для формування маршрутних поставок на меткомбінат.

Крім цього, ведуться переговори із Львівською залізницею про накопичення вагонів із вапняком зі станцій Скалат і Максимівка-Тернопільська. Зараз розглядаються варіанти по станції, на якій будуть формувати маршрути.

Усі перелічені заходи дозволять домогтися додаткових поліпшень із залізничних перевезень вантажів та їх обробки на підприємстві.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020