ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Гендиректор «АрселорМіттал Кривий Ріг» розповів про те, коли завершиться модернізація підприємства

У рік 85-річчя підприємства ми запускаємо новий відеопроект - Time To Talk - серію інтерв'ю із топ-менеджерами компанії. Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі фрагменти відеоінтерв'ю генерального директора «АрселорМіттал Кривий Ріг» Парамжита Калона.

- На ваш погляд, у чому особливості українського підприємства «АрселорМіттал»?

- Їх декілька. Перше - це найбільше підприємство в Україні за обсягами виробництва сталі та чавуну. Друге - це наявність власного видобутку залізної руди, що робить нас підприємством повного циклу. Причому ми не все споживаємо самі, частину концентрату відправляємо на експорт - понад 2,3 млн тонн на рік. Третє - це близькість до портів Чорного моря, які ми використовуємо для експорту в більше ніж 60 країн по всьому світу. Нарешті, це висока якість продукції, вона широко відома всюди, де ми ведемо продажи.

Однак є кілька моментів, які я повинен згадати окремо. Наприклад, те, що в Україні є великі обсяги вугілля і вапняку, але вони не доступні у тому обсязі і з тією ж якістю, як до початку конфлікту на сході країни. Через це ми втратили певну гнучкість в забезпеченні сировиною. Проте «АрселорМіттал Кривий Ріг» залишається особливим підприємством з унікальним міжнародним бізнесом.

- Як саме змінилося підприємство за період вашої роботи тут?

- Я можу перерахувати велику кількість великих проектів, на які ми витратили мільярди доларів за останні десять років. Зупинимося на найбільших з них – з обсягом інвестицій більш ніж по сто мільйонів доларів в кожен.

Наприклад, в 2007 році ми побудували коксові батареї №№ 3 і 4, в 2008-му реконструювали домну № 8, потім - повітророзподільну установку № 2. У 2011 році побудували нову машину безперервного лиття заготовок. Після цього обладнали доменну піч № 9 системою пиловугільного вдування, провели повну модернізацію доменної печі № 6, впровадили абсолютно нову технологію трамбування шихти на коксових батареях №№ 5 і 6.

Крім того, ми інвестували великі суми в активи гірничого виробництва - дробильне, збагачувальне і кар'єрне обладнання. Це близько 465 мільйонів доларів.

Зараз ми працюємо над будівництвом машин безперервного лиття заготовок №№ 2 і 3 разом з установками піч-ківш в дзеркальному виконанні. Це дуже масштабний проект, на який ми витратимо близько 144 мільйонів доларів. Паралельно триває модернізація дрібносортного стану № 4, який незабаром буде вводитися в експлуатацію. В планах - будівництво абсолютно нової фабрики огрудкування в 2020-2021 рр. потужністю 5 мільйонів тонн на рік. Також працюємо над повним відновленням найбільшої нашої домни № 9 і повітророзподільчої установки.

Якщо зібрати разом всі інвестиції, спрямовані на ці об'єкти, загальна сума становитиме близько 3 мільярдів доларів за останні десять років. І ми продовжуємо інвестувати.

- У підприємства велика інвестпрограма, це вірно. І все ж: коли ви плануєте її завершити?

- Хочу сказати, що підприємство такого масштабу не можна модернізувати за дуже короткий період. Для цього потрібно багато ресурсів, не тільки у вигляді капітальних інвестицій. Йдеться про велику кількість підрядників, обладнання, виробничих баз і потужностей, яких тут зараз немає. В цьому випадку ми стаємо залежними від зовнішніх поставок позицій, які потребують виготовлення, і саме це уповільнює процес. До того ж на наші проекти і швидкість їх реалізації дуже негативно впливає відтік кваліфікованих кадрів, який спостерігається в Україні протягом останніх трьох-чотирьох років. Проте ми поступово просуваємося вперед і не відмовляємося від нашої мети - зробити підприємство повністю сучасним до 2025 року.

- Через 5-6 років яким ви бачите «АрселорМіттал Кривий Ріг»?

- Повністю модернізованим, яке не поступається за рівнем будь-якому європейському підприємству гірничо-металургійного комплексу, відповідає всім сучасним стандартам. Йдеться про дотримання природоохоронних норм, рівні викидів у навколишнє середовище, технологічної продуктивності, якості продукції, виробництві - всього цього в цілому.

Думаю, що попит на нашу продукцію буде стабільним протягом наступних років. Навіть незважаючи на те, що країни по всьому світу, захищаючи своїх виробників і ринки, продовжують вводити обмежувальні заходи у вигляді мита на певні види продукції, що поставляються з-за кордону, а це також створює для нас труднощі. Незважаючи на непрості ринкові умови, ми повинні бути гнучкими і освоювати такі унікальні види продукції, які дозволять комбінату залишатися конкурентоспроможним.

- Яку допомогу з розвитку підприємства ви очікуєте від людей?

- Найбільша допомога, яка нам потрібна як з боку персоналу, так і з боку громадськості, - це терпіння, з яким з року в рік можна спостерігати за тим, як розвивається виробництво. Друге - це підтримка в реалізації масштабного плану інвестицій. Третє - кожному з них слід час від часу відвідувати підприємство. Ми можемо організувати екскурсії на наші майданчики і показати, де використовуються нові технології. Впевнений, така практика стане сполучною ланкою між нами та громадськістю, створить і зміцнить партнерські відносини, оскільки люди своїми очима зможуть побачити, як багато ми зробили для комбінату. На жаль, не всі знають про це, особливо ті, хто не живе в Кривому Розі. Але навіть в цьому місті є люди, які не інформовані, чим конкретно ми займаємося. Тому нам потрібно грамотно організувати процес комунікацій, за допомогою якого ми зможемо показати реальні результати. Нам потрібно співпрацювати і не втрачати терпіння.

- Ви вже більше десяти років працюєте в Україні. Що значить для вас це підприємство, ця країна?

- Україна завжди буде в моєму серці. Це унікальна країна зі сприятливим кліматом, одна з найбільш родючих територій на нашій землі - тут виробляють велику кількість сортів фруктів і сільськогосподарської продукції. Країна володіє прекрасним промисловим і кадровим потенціалом. Я і раніше вже говорив про те, що в країні дуже проникливі і розумні люди з високим рівнем кваліфікації. Я бачу, що професіоналізм українських фахівців, а значить і їх затребуваність зростає тут і в сусідніх країнах, особливо в Східній Європі. І, звичайно, хотілося б, щоб українці не виїжджали, а залишалися в рідній країні для зміцнення своєї нації. Зараз вона якраз проходить етап значної трансформації, і люди повинні бути її частиною, щоб розповісти наступним поколінням про те, що цей період - близько 10-12 років - був дуже важким, але їм вдалося перетворити країну в таку, що прогресивно розвивається. Я впевнений, що Україну чекає хороше майбутнє, та її народ впорається з тими труднощами, які випали на його долю.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020