ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

У 2019 році «АрселорМіттал Кривий Ріг» розпочав ремонти екологічного обладнання з газоочистки ДП-6

Кривий Ріг, 12 квітня 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» провів перший у цьому році великий ремонт екологічного обладнання – газоочисної установки доменної печі № 6. Його вартість склала 635 тисяч гривень. Близько 2 млн грн. було зекономлено на послугах підрядників за рахунок виконання істотної частини робіт власним ремонтним персоналом. Частина деталей була виготовлена Ливарно-механічним заводом – дочірнім ремонтним підприємством «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Газоочисна установка (ГОУ) – це значна споруда висотою понад 25 метрів, складний комплекс апаратів, трубопроводів, різного устаткування і металоконструкцій, запірної регулювальної арматури. Діаметр повітроводів становить від 200 до 2700 метрів.

Про масштаб споруди можна судити і за обсягом виконаних робіт. Так, проведена заміна сопел зрошення скрубера, труб Вентурі, дросельної групи, зроблена ревізія і часткова заміна основної запірної арматури та електричних мереж комплексу газоочистки. Встановлено 45 нових променів (труб) зрошення, проведена ревізія всіх 24-х механізмів струшування осадових і коронуючих електродів, а також перевірка і очищення половини від загальної кількості електродів електричних полів (довжина кожного електрода становить 8 метрів). Крім того, були виконані роботи по газоочисному обладнанню і системам на ливарному дворі і підбункерному приміщенні доменної печі № 6 під час її зупинки.

Таким чином, були відновлені параметри продуктивності ГОУ з очищення відпрацьованих газів від ДП-6, в результаті чого зменшиться вплив на навколишнє середовище.

У цьому році «АрселорМіттал Кривий Ріг» також виконає низку інших великих ремонтів з підтримки працездатності та надійності екологічного обладнання, виключення різних ризиків:

  • газоочистки двованного сталеплавильного агрегату № 6;
  • тягодуттьового обладнання ГОУ конвертера № 5;
  • газоочистки від печі-ковша і бункера феросплавів у відділенні безперервного розливання сталі № 1;
  • тягодуттьового обладнання ГОУ в рамках реконструкції печі випалу вапняку № 3;
  • заміна ділянки водоводу з подачі води від насосної станції № 9 на прокатний цех № 3;

  • Також планується збір нафтопродуктів в горизонтальних відстійниках та інші природоохоронні заходи.

    У 2018 році загальні витрати «АрселорМіттал Кривий Ріг» на екологію перевищили 639 млн гривень. У 2019 році вони плануються на рівні понад 500 млн грн. Щорічні природоохоронні заходи дозволяють підприємству дотримуватися екологічних нормативів, встановлених законодавством.

    2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020