ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» представив у Дніпроблраді звіт про виконання обласної екологічної програми

Кривий Ріг, 17 квітня 2019 р. Сьогодні в Дніпропетровській облраді великі промислові підприємства звітують про виконання обласної екологічної програми, термін дії якої встановлений на період 2016-2025 рр. Зі звітом «АрселорМіттал Кривий Ріг» представників громадськості та депутатів ознайомив заступник генерального директора з виробництва Олександр Іванов.

Він нагадав, що до приватизації підприємства в 2005 році багато агрегатів не відповідали європейським і навіть українським стандартам. Із приходом нового власника почалася масштабна модернізація виробництва та заміна застарілих потужностей, які не відповідали сучасним екологічним вимогам. Зокрема, були виведені з експлуатації дві коксові батареї, мартенівська піч № 4, доменна піч № 5. У цехах підприємства побудовані 126 сучасних і високоефективних установок очистки газу. Цілий комплекс природоохоронних заходів був прийнятий з охорони водного басейну і поводження з відходами.Найбільш масштабні інвестпроекти останніх кількох років допомогли істотно зменшити промислове навантаження на навколишнє середовище. Так, реконструкція установок очистки газу від підбункерних приміщень і ливарних дворів доменних печей № 6 і № 8 та установка високоефективних електрофільтрів привели до зниження викидів більш ніж на 40% від їх загального обсягу по доменному цеху № 1. Будівництво нових установок очистки газу від конвертерів № № 4, 5, 6 дозволило зменшити викиди більш ніж на 30% від їх загального обсягу у конвертерному цеху. А нові коксові батареї №№ 5, 6 з установкою безпилового видачі коксу допомогли скоротити викиди по ним більше ніж на 50% при виробництві коксу.

На сьогоднішній день чотири коксові батареї, дві доменні печі, три конвертери і дві агломашини експлуатуються згідно з євронормами.

Особливу ставку «АрселорМіттал Кривий Ріг» робить на зміни в агломераційному виробництві, на частку якого припадає близько 75% всіх викидів підприємства. Зокрема, побудована нова установка очищення газу від хвостових частин агломашин №№ 5, 6 другої аглофабрики, в результаті викиди пилу тут зменшилися більш ніж на 20% від їх загального обсягу. В цьому році почалася реконструкція агломашини №4, на черзі - ще три. Крім того, перша аглофабрика буде закрита у зв'язку із майбутнім будівництвом фабрики огрудкування з випуску 4,5-5 млн тонн окатишів на рік. Завдяки цьому будуть значно знижені викиди у порівнянні з існуючими агломераційними фабриками.

Усього з 2006 року по перший квартал 2019-го інвестиції в екологію склали 6,24 млрд грн. За минулі 13 років з моменту приватизації були істотно поліпшені ключові екологічні показники: викиди в атмосферу зменшеніі на 48,3%, скиди стічних вод - на 80,6%, розміщення відходів - на 32,4%.

Олександр Іванов зазначив, що в рамках обласної екологічної програми компанія інвестувала 1 млрд 349 млн грн. Всього «АрселорМіттал Кривий Ріг» задекларував 48 заходів. З них 16 виконані у повному обсязі, за 6 роботи ведуться щорічно, за 10 - у стадії виконання, за 7 термін ще не настав.

Після виступу топ-менеджер підприємства відповів на численні запитання депутатів і представників громадськості щодо виконання програми, а також докладно роз'яснив, який вплив на навколишнє середовище чинять різні виробничі фактори.

Олександр Іванов, заступник генерального директора з виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Ми зараз посилюємо технологічну дисципліну, вимагаємо неухильного дотримання режимних карт на кожному агрегаті. Більш детально плануємо відслідковувати і контролювати неорганізовані викиди, які в ряді випадків впливають на екологію. Паралельно будемо покращувати автоматизовану систему екологічного моніторингу як в рамках певних видів виробництва, так і за охопленням приладами обліку ключових агрегатів, основних джерел викидів. Ми маємо намір стати більш відкритим і прозорим підприємством в частині надання актуальної екологічної інформації, використовувати різні формати для взаємодії з громадськими організаціями. І, звичайно, будемо форсувати виконання нашої інвестиційної програми, яка дозволить нам завершити модернізацію підприємства до 2025 року.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020