ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» підвищив якість продукції, знизивши втрати на 100 млн грн

Кривий Ріг, 8 травня 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» впровадив проект з монетизації та усуненню втрат від випуску неякісної продукції на всіх етапах металургійного виробництва. З жовтня 2018-го по квітень 2019-го це допомогло підприємству заощадити понад 100 млн грн.

- З жовтня минулого року ми вимірюємо втрати не лише в тоннах неякісної продукції, але й у гривнах, витрачених на усунення технологічних відхилень на всіх проміжних етапах виробництва, - пояснила начальник управління з якості «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олена Гудімова. - Наприклад, сталеплави отримали від доменників чавун з низькою температурою, високим вмістом сірки та кремнію. Щоб з нього отримати сталь із заданими властивостями, доводиться використовувати дорогі добавки, витрачати більше енергоресурсів, збільшувати цикл плавки тощо. Тепер усі ці витрати з відхиленнями підраховуються, а втрати усуваються.

Так, витрати від випуску чавуну із відхиленнями у березні знижені на 30% у гривневому еквіваленті у порівнянні з листопадом 2018-го. Інший приклад – у першому кварталі в три рази зменшилася кількість неграфікових плавок, в результаті яких метал не відповідає заданим властивостям покупця, знімається з прямого замовлення та надходить до складу до моменту продажу. Понизити неграфікові плавки на підприємстві змогли за рахунок оптимізації процесу підготовки ковшів і блоків для продування аргоном.

Аналіз втрат проводиться по всьому технологічному ланцюжку метвиробництва, у тому числі по агрегатах, цехах і продуктах. Оцінюються ризики й по випуску високоякісної продукції. Додатковий контроль встановлено і на ділянках з прийому кінцевої продукції. Окрім контролерів ВТК, виявляти брак запропонували бригадирам з переміщення прокату та штабелювальникам, відповідальним за вантаження металопродукції. Бригадам, які виявили найбільшу кількість браку, з травня почнуть виплачувати премії. Більш ретельний контроль вже сьогодні дозволив збільшити відсортовування продукції у декілька разів і сфокусувати увагу на усуненні деяких невідповідностей продукції запитам споживачів.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» також прагне зацікавити ключовий персонал у дотриманні технології виробництва. Встановлені норми та показники, виконання яких звірятимуть з показниками датчиків і приладів автоматизованих систем прокатного виробництва. Тим самим – під час визначення розміру премії буде виключено суб'єктивний людський чинник. А у перспективі розширення автоматизації дозволить підприємству контролювати технологічні процеси в онлайн-режимі. Так, у квітні стартував проект онлайн-візуалізації на стані ДС-5, завдяки якому тепер можна бачити та аналізувати увесь технологічний процес як у режимі реального часу, так і за певний період.

- Проект з монетизації та усунення втрат, додаткові ділянки контролю, увага до технологічної дисципліни персоналу допомогли нам знизити брак і покращити якість продукції, не кажучи вже про фінансову вигоду. Це особливо важливо на тлі зростання виробництва цього року, оскільки зазвичай під час збільшення обсягів випуску відбувається зворотна картина, - відзначила Олена Гудімова.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020