ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» реконструює дротяний стан № 1

Кривий Ріг, 21 травня 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» представив на громадських слуханнях звіт про оцінку впливу на довкілля за проектом реконструкції дротяного стану № 1 із заміною двох виткоукладчиків і двох трайбапаратів. Проектні рішення ухвалені на основі базового інжинірингу постачальника технології та основного обладнання – компанії Danieli.

На цьому стані випускають катанку, круглу сортову та арматурну сталь діаметром від 5,5 до 14 мм у мотках. Після блоку чистових клітей продукція проходить через ділянку водяного охолоджування та потрапляє на виткоукладчик, що подає її у вигляді пласкої спіралі на рухомий транспортер. Трайбапарат на лінії прокатки встановлено для регулювання натягнення катанки та автоматичної високошвидкісної подачі катанки у виткоукладчик.

Реконструкція дозволить знизити експлуатаційні витрати завдяки підвищенню зносостійкості та збільшенню терміну служби обладнання. Зокрема, зменшити рівень вібрації за рахунок вживання гідростатичного підшипника у конструкції виткоукладчиків, стабілізувати формування бунтів під час прокатки на швидкості 85 метрів на секунду. Крім того, вдасться підвищити рівень виробничої безпеки під час експлуатації обладнання та покращити умови праці.

Після установки нових виткоукладчиків з трайбапаратами стан продовжить випускати продукцію із швидкістю не вище за 85 м/с. Продуктивність стану на даному етапі не збільшиться. Для підвищення його продуктивності у перспективі замінять десятиклітьові блоки та дорни, перейдуть на сучасні контролери SIMATIC 7 – це вже наступний етап реконструкції, в рамках якого хочуть збільшити швидкість подачі прокату з 85 до 120 м/с, що дасть можливість досягти проектних показників.

На нинішньому етапі реконструкції дротяного стану № 1 не планується збільшення обсягу викидів і утворення нових. Проект не передбачає значного впливу на довкілля як в процесі виконання робіт, так і під час подальшій експлуатації об'єкту. На питання мешканців і громадськості відповіли автори підготовлених звітів і представники різних служб «АрселорМіттал Кривий Ріг». Проводив слухання Олексій Біушкін, представник Міністерства екології і природних ресурсів України.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021