ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» показав об'єкти з вагомим екологічним ефектом

Кривий Ріг, 5 червня 2019 р. Напередодні Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, який відзначається сьогодні, «АрселорМіттал Кривий Ріг» запросив громадськість на свої промислові об'єкти, задекларовані міською екологічною програмою і вже реконструйовані із значним екологічним ефектом. Побачити та оцінити їх змогли екологи підприємств ГМК, представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування Кривого Рогу та інших міст України, а також викладачі та студенти криворізьких вузів.Так, оновлені коксові батареї №№ 5, 6 з установкою беспилової видачі коксу забезпечили скорочення викидів по ним більш ніж на 50% при виробництві коксу. На батареях була впроваджена автоматизована система екологічного моніторингу.

Двохванний сталеплавильний агрегат № 6 у 2017 році був переведений з переточного на прямоточний режим роботи. Було здійснено відведення димових газів від кожної ванни через власний боров, оминаючи сусідню, на установку очищення газу з її ефективністю до 99%. Це дало можливість мінімізувати неорганізовані викиди та знизити їх на 61%.

Завдяки будівництву двох машин безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) відпаде необхідність виробництва у значних обсягах на обтисковому переділі. Дві нові МБЛЗ стануть альтернативою блюмінгу, у зв'язку з чим плановане сукупне зниження викидів в атмосферу складе понад 290 тис. тонн на рік.

Крім того, гостей ознайомили з іншими масштабними інвестпроектами останніх років, які допомогли значно знизити промислове навантаження на навколишнє середовище. Зокрема, реконструкція установок очищення газу від підбункерних приміщень і ливарних дворів доменних печей № 6 і № 8 і установка високоефективних електрофільтрів призвели до зниження викидів більш ніж на 40% по доменному цеху № 1. Будівництво нових установок очищення газу від конвертерів №№ 4, 5 і 6 дозволило зменшити викиди на 30% по конвертерному цеху. А завдяки новій установці очищення газу від хвостових частин агломашин №№ 5, 6 другого аглоцеху викиди забруднюючих речовин зменшилися більш ніж на 20%. І реконструкція інших агломашин продовжується.

Особливий інтерес у гостей викликала нова автоматизована система моніторингу стічних вод. На одному з постів контролю вони змогли побачити, як система в автоматичному режимі, без участі людини проводить виміри за сімома показниками: рН, хлориди, залізо, нафтопродукти, завислі речовини та температура, а також за кількісним показником – обсяг скидання. На постах встановлено аналітичне обладнання провідних світових виробників. Впровадження системи дозволяє вести оперативний контроль якості стічних вод.

Олександр Іванов, заступник генерального директора з виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

– Як виробник сталі № 1 у світі, ми розуміємо свою відповідальність і прагнемо знизити промислове навантаження на навколишнє середовище. До приватизації підприємства у 2005 році його агрегати не відповідали європейським і українським стандартам по викидам. З приходом нового власника – компанії АрселорМіттал – розпочалася масштабна модернізація виробництва та заміна застарілих потужностей. На сьогодні зроблено вже досить багато – ми вдвічі знизили навантаження на довкілля. З 2006 року по перший квартал 2019-го інвестиції в екологію склали понад 6,2 млрд грн.

Йосиф Маяков, представник громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя»:

- Сьогодні ми оглянули декілька об'єктів, які свого часу оцінювали за ступенем впливу на навколишнє середовище, і я задоволений прогресом. Вже вкотре я відвідав проммайданчик ДСПА-6, і покращення внаслідок переведення його роботи на прямоточний режим очевидні. Неорганізованих викидів забруднюючих речовин візуально не спостерігається, всі гази відводяться безпосередньо до апаратів установки очищення газу. А особливо вразили автоматизовані пости моніторингу стічних вод. Я знав про їхнє існування, але побачив їхню роботу вперше. Переконався, що це корисна та необхідна справа, у першу чергу – з екологічної точки зору. Такого я не бачив ніде. Думаю, система моніторингу стічних вод істотно допоможе у збереженні наших водних ресурсів.

Артем Коломоєць, депутат Криворізької міської ради:

– Ми, як депутати міської ради, не вперше відвідуємо «АрселорМіттал Кривий Ріг» і можемо спостерігати динаміку внеску компанії у екологічні проекти. Очевидно, що інвестиції йдуть, з'являються нові об'єкти будівництва та реконструкції. З кожним роком підприємство розвивається і робить кроки для зниження промислової дії на навколишнє середовище. І це правильно, адже тут працюють наші люди і живуть наші сім'ї.

Після екскурсії на «круглому столі» обговорили подальші перспективи екологічної модернізації підприємства. Після чого відбулось нагородження переможців конкурсу на екологічну тематику серед студентів Криворізького національного університету і Криворізького педагогічного університету. У своїх наукових роботах студенти розглядали ряд гострих тим – боротьба з амброзією і іншими рослинами-алергенами, природоохоронні заходи в умовах відкритих рудних шахт, моніторингові дослідження концентрації забруднюючих речовин в атмосфері, відновлення індустріальних ландшафтів, методи очищення та опріснення мінералізованих шахтних вод тощо.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020