ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестував 12,2 млн грн в передову систему моніторингу стічних вод

Кривий Ріг, 10 червня 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» ввів в експлуатацію другий пост контролю якості стічної води. Таким чином, компанія завершила впровадження сучасної автоматизованої системи моніторингу стічних вод, аналогів якої в Україні немає. Інвестиції склали 12,2 млн грн.«АрселорМіттал Кривий Ріг» – одне з перших промислових підприємств, що почало впроваджувати подібну систему. Ще у 2008 році з'явилися три автоматизовані водомірні пости із обліку обсягів скидання стічної води, який до придбання підприємства компанією АрселорМіттал здійснювали розрахунковим шляхом. У 2017 році було отримано дозвіл на введення в експлуатацію автоматизованого поста контролю якості води, а у 2019-му – ще одного аналогічного.

На цих двох постах встановлено сучасне обладнання провідних світових виробників – Hach Lange (Німеччина), Seibold Composer (Австрія), SYSTEA (Італія), Sontek (США). Моніторинг ведеться за шістьма показниками: рН (водневий показник), хлориди, залізо, нафтопродукти, зважені речовини, температура. При цьому імпортне обладнання працює на постах контролю цілодобово та дистанційно, без присутності людини. Усі дані в автоматичному режимі передаються на сервер для аналізу зацікавленими сторонами.

Під час нещодавнього відвідування одних з постів журналістам і громадським екологічним організаціям показали механізм його роботи. Забір води ведеться через труби на різних глибинах, залежно від рівня води у каналі. За допомогою насоса вода з каналу подається у проточну камеру, в якій встановлено датчики визначення зважених речовин, водневого показника, температури та нафтопродуктів. Інформація оновлюється кожні 15 хвилин. Для очищення від забруднень датчиків застосовується система подачі стислого повітря.

Пост контролю також обладнано автоматичним пробовідбірником, який призначений для автоматичного відбору та зберігання проб води в ємкостях для подальшого лабораторного аналізу. Програмне забезпечення дозволяє налаштувати автоматичний пробовідбірник на роботу з відстроченням старту та необхідною періодичністю відбору.

Управляє обладнанням посту універсальний комунікативний модуль. Він здійснює збір і первинну обробку даних від засобів вимірювальної техніки, а інформацію про вміст забруднюючих речовин у стічних водах передає на сервер каналом GPRS. Плюс модуль може управляти допоміжним обладнанням посту. Є тут і резервне електроживлення – бензогенератор, завдяки якому пост контролю може відпрацювати протягом чотирьох годин з моменту припинення електропостачання.

Безперервний автоматичний кількісний та якісний моніторинг складу стічних вод дає можливість виявляти основні джерела скидання забруднюючих речовин і ухвалювати ефективні рішення відносно виробничих технологій.

Йосиф Маяков, представник громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя»:

- Мене вразили автоматизовані пости моніторингу стічних вод. Я знав про їхнє існування, але побачив їх роботу вперше. Переконався, що це корисна та необхідна справа, у першу чергу – з екологічної точки зору. Такого я не бачив ніде. Думаю, система моніторингу стічних вод значно допоможе у збереженні наших водних ресурсів. Вважаю, що такі візити громадськості у «АрселорМіттал Кривий Ріг» необхідно продовжувати, оскільки це принесе користь усім.

Довідка:

Система екологічного моніторингу «АрселорМіттал Кривий Ріг» охоплює 5 основних підсистем:
  • моніторинг атмосферного повітря;
  • моніторинг промислових викидів від стаціонарних джерел викидів;
  • моніторинг скидання стічних вод;
  • моніторинг розміщення відходів;
  • моніторинг стану ґрунтів.    2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020