ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Парамжит Калон, Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг», про політику та бізнес«АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує свій відеопроект Time To Talk – серію інтерв'ю з топ-менеджерами компанії. Пропонуємо до вашої уваги фрагменти відеоінтерв'ю генерального директора «АрселорМіттал Кривий Ріг» Парамжита Калона.

- Пане Калон, після виборів Президента в Україні відбудуться парламентські вибори. Скажіть, чи позначається політична лихоманка на бізнесі? І якщо так, то яким чином?

- Дуже добре, що демократичні процеси в Україні розвиваються, і народ обрав президента шляхом голосування переважної кількості виборців – 73%. Наскільки я пам'ятаю, раніше у цій країні жоден президент не користувався такою значною підтримкою. Це означає, що люди йому довіряють і чекають на зміни в Україні, які, ймовірно, виведуть країну на рівень провідних європейських держав. Це важкий шлях, але потрібно з чогось починати. Отже, нового президента обрано – це пан Зеленський.

Відносно виборів у Верховну Раду можу сказати, що коли з'явиться новий уряд, усі питання вирішуватимуться набагато швидше, ніж зараз. Передвиборна лихоманка властива будь-якій країні світу. Впродовж декількох місяців усі зайняті передвиборною кампанією, спілкуванням із виборцями. Людям це цікаво. Активно працюють і органи, що займаються організацією та проведенням виборів. Тобто вся країна починає жити зовсім в іншому ритмі. У цей період діяльність у певних сферах дійсно протікає дещо сумбурно. Однак добре, що кандидати в депутати Верховної Ради задають новий напрям мислення. Очевидно, що раптові сплески активності в ухваленні рішень спостерігаються скрізь під час виборів. Але після того, як новий уряд займе своє місце, усе повернеться у звичне русло.

- Але ми бачимо, що зараз окремі політики намагаються заробити собі «бали», маніпулюючи певними темами, такими як екологія, підвищення зарплати, зниження комунальних тарифів тощо. Чи стикається з аналогічними проблемами підприємство? І якщо так, то яку позицію воно займає в подібних ситуаціях?

- Політикам потрібні теми, які зроблять їх впізнаваними в урядовому середовищі та у суспільстві. Тому часто вони намагаються привернути увагу людей до гострих питань, які можуть допомогти їм стати популярнішими. Нерідко відбувається поширення безлічі фейкових новин, спотвореної інформації. Цим користуються, щоб відволікти увагу людей.

У чому наразі полягає проблема для України? Людей дратують ціни на енергоносії, у них просто немає можливості вчасно сплатити свої рахунки за електроенергію та інші енергоресурси. Інфляція досягла високого рівня, піднялися ціни й на товари широкого вжитку. Проте замість того, щоб вирішувати ці проблеми, політики часто навіть не знають, що пообіцяти. Вони обирають «легкі» для привернення уваги теми, такі як охорона довкілля, заробітна плата.

Замість цього потрібно більше уваги приділяти розвитку інфраструктури, будівництву доріг, розвитку системи залізничних комунікацій і портів. Країну необхідно робити привабливою для зарубіжних інвесторів, які мають відчувати себе вільно, пересуваючись тут повітряним або автомобільним транспортом. Якщо, приміром, будь-який потенційний інвестор вирішить приїхати до Кривого Рогу, йому потрібно буде прилетіти до Києва, а потім скористатися автомобільною дорогою. А вона у порівнянні з дорогами Заходу або інших континентів настільки погана, що просто зведе нанівець його прагнення інвестувати у цій країні. Ситуація дійсно жахлива. Я проїжджаю дорогою між Києвом і Кривим Рогом в обидва кінці щомісяця по 3-4 рази, і добре уявляю враження тих, хто їхатиме нею вперше.

Думаю, що фокусуватися потрібно на дійсно важливих темах і актуальних проблемах. А уряд і політики повинні приділяти цьому більше уваги.

Інвестиції можуть допомогти швидко вирішити багато питань, будь то безробіття або розвиток інфраструктури. Тому, щоб у держави з'явилися кошти для прогресу, найкраще отримувати прямі іноземні інвестиції.

- Що ви можете сказати про досягнення підприємства у сфері охорони навколишнього середовища?

- Впродовж майже 14 років присутності компанії АрселорМіттал у цій країні вдалося зробити багато. Ми на 81% скоротили скидання стічних вод і на 48% – викиди пилу. І не припиняємо працювати у цьому напрямку. Можу сказати, що жодна компанія у всій Україні не інвестує такі суми, як наша. На нашому комбінаті впродовж останнього десятиліття одночасно реалізовувалися два-три великі проекти. Загальна вартість інвестицій в них складає майже 10-12 мільярдів гривень.

Зараз ми працюємо над проектом будівництва двох нових МНЛЗ. Будуємо новий прокатний стан, що дозволить підвищити конкурентоспроможність «АрселорМіттал Кривий Ріг» з точки зору собівартості. Ці проекти не лише покращать ефективність і скоротять витрати компанії, але й знизять вплив виробництва на навколишнє середовище, оскільки будівництво здійснюється із застосуванням нових сучасних технологій.

Ми узяли на себе зобов'язання, що наш рівень викидів в Україні до 2025 року буде таким, як на заводах Західної Європи. Але для того, щоб цього досягти, нам потрібно продовжувати інвестувати, впроваджувати тут нові технології. Для цього нам знадобиться підтримка людей, уряду. Спільними зусиллями ми зможемо з цим впоратися.

- Як ви вважаєте, чи може успішний бізнесмен стати ефективним політиком? Ви коли-небудь замислювалися про кар'єру політика, наприклад, народного депутата або, можливо, Президента?

- Чом би й ні. Якщо людина, яка займалася бізнесом, обере шлях політика, я думаю, вона зможе довести свою здатність бути успішним і ефективним лідером. Коли ви керуєте компанією, то постійно працюєте над собівартістю, прагнете застосовувати новітні технології, занурюєтесь у кожний процес. І якщо главою держави стане саме така людина, то, зрозуміло, вона керуватиме країною як справжньою компанією, тому вона досягне великого прогресу. Погляньте на Дональда Трампа. Він – бізнесмен. Як президент США, він озвучив свій девіз: «Америка понад усе!». Подивіться на ті рішення, які він ухвалює, і ті зміни, які він привносить. Звичайно, бізнесмени більше знають про проблеми та про те, як їх вирішити. У них абсолютно інший тип мислення. Але навіть якщо в політику підуть люди з іншої сфери, вони теж, можливо, будуть хорошими керівниками. У цьому випадку на те, щоб боротися та добиватися виконання завдань, піде багато часу.

- Давайте поговоримо про вас. Що ви мрієте зробити у майбутньому?

- Навіть якщо я і мріяв про політику, мені потрібно було б спочатку обрати, де саме розпочинати політичну кар'єру. В Україні у мене точно не вийде це зробити, оскільки я не є її резидентом. Але в цілому чому ні? Не знаю, я ще не ухвалив рішення з цього приводу. Вважаю, що мені потрібно ще багато здійснити для бізнесу, як ми це зробили тут, в Україні, для «АрселорМіттал Кривий Ріг», за останніх пару років. Моє завдання – зробити це підприємство одним з найкращих у світі. І допоки я не досягну цієї мети, повністю присвячуватиму себе роботі.

- Які політичні рішення та реформи необхідні для того, щоб залучити іноземних інвесторів до України? Які кроки варто зробити уряду?

- Я вже неодноразово приводив таку аналогію: інвестори схожі на голубів. Вони сідають на землю один за іншим, але при першому ж звуці небезпеки усі разом відлітають. Якщо уряд створюватиме в країні сприятливі умови, пов'язані з інфраструктурою, економікою, податковими канікулами, якимись спеціальними методиками роботи для потенційно привабливих регіонів, то інвестори, звичайно ж, прийдуть. Але тоді владі потрібно буде потурбуватися про те, щоб існував вільний і справедливий режим оподаткування, щоб забезпечувалося своєчасне автоматичне повернення ПДВ, щоб політики не «тиснули» на бізнес. Якщо уряд буде серйозно стурбований цими питаннями, то інвестори однозначно з'являться.

Україна – сприятлива країна для інвестиційної діяльності. Я б назвав її воротами між Заходом і Сходом. Вона має гарне місцерозташування, якраз біля Чорного моря. Це країна можливостей. Інвестори безумовно прийдуть, якщо якісно представити Україну як привабливе середовище для інвестування. Країна надає безліч можливостей у сільськогосподарському секторі, гірничодобувній і металургійній промисловості, у сфері інформаційних технологій та послуг. Яку б галузь ви не назвали, Україна має величезним потенціал, оскільки тут живуть і працюють висококваліфіковані фахівці.

Я думаю, що політична воля та розробка плану розвитку дуже допоможуть Україні. Впевнений, якщо усі перераховані мною програми будуть реалізовані, то з часом Україна повноправно стане кращою країною в Європі.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020