ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Заява «АрселорМиттал Кривий Ріг» щодо позапланової перевірки Державної екологічної інспекції

«АрселорМіттал Кривий Ріг» здійснює свою господарську діяльність у межах чинного законодавства України та очікує відповідних дій та ставлення з боку органів державної влади та місцевого самоврядування. У відповідності до ст. 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Ця конституційно-правова норма надає захист від неправомірних дій з боку органів державної влади, яким би рівнем благої мети такі дії не виправдовувались. У іншому разі говорити про панування в державі верховенства права неможливо.

Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області (ДЕІ) проводила свою попередню перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері атмосферного повітря в період з 9 по 22 квітня 2019 року. Очевидно, що така перевірка була не першим заходом державного екологічного контролю стосовно «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Проте 20 червня представники ДЕІ прибули на підприємство знову з тією ж метою – повторно розпочати позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони атмосферного повітря. Проведення цієї перевірки було ініційовано за зверненням фізичної особи, депутата Дніпропетровської обласної ради, який за інформацією, отриманої з відкритих джерел, є кандидатом в народні депутати від одного з мажоритарних округів Кривого Рогу. Не виключено, що маніпулювання назвою міжнародної компанії, закликами до фактичної боротьби з підприємством є одним із шляхів збільшення кількості голосів виборців під час проведення голосування.

19 червня 2019 року Державна регуляторна служба (ДРС) України висловила офіційну позицію, в якій наголошує на дотриманні законних процедур усіма органами державної влади під час проведення перевірок. ДРС України наполягає на використанні контролюючим органом виключно уніфікованих форм актів у відповідності до нової Методики, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року. У позиції ДРС, зокрема, зазначено: «Якщо органом державного нагляду (контролю) не була затверджена та оприлюднена на власному офіційному веб-сайті уніфікована форма акта, суб’єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю)». Намагання провести перевірку з використанням «застарілих» актів порушує принципи верховенства права, правової визначеності та суперечить приписам діючого законодавства України.

У зв’язку із порушеннями з боку ДЕІ, з огляду на ст. 19 Конституції України, розуміючи факт проведення такої перевірки як тиск на підприємство з боку зацікавлених осіб, адміністрація «АрселорМиттал Кривой Рог» ухвалила рішення щодо недопуску представників екологічної інспекції до проведення перевірки.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020