ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» збільшує темпи модернізації тепловозів

Кривий Ріг, 24 червня 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримав третій за рахунком цього року локомотив, модернізований Миколаївським тепловозоремонтним заводом. Ще чотири машини металурги отримають від ремонтників у серпні–жовтні. Плюс три машини відправляться на капремонт наприкінці червня. Загалом у 2019 році буде відновлено 11 тепловозів, що практично вдвічі більше у порівнянні з 2018 роком.- Проте для парку в 126 машин, що обслуговує метвиробництво, такі темпи модернізації недостатні, - зазначив заступник директора транспортного департаменту з логістики Андрій Кіндрат. - Річна потреба у капремонті (його проводять раз на шість років) у нас складає близько 20 машин на рік. Основна проблема – це нестача підприємств в Україні, здатних проводити якісний капремонт тепловозів. Саме тому ми шукаємо таких виконавців не лише в Україні, але й за кордоном, де можуть відновлювати до заводських характеристик локомотиви серії ТГМ і ТМ.

Друга проблема, додає Андрій Кіндрат, пов'язана з припиненням Росією експорту до України запасних частин (товарів подвійного призначення, які можуть бути використані як у цивільному секторі, так і у військовому). Зокрема заміна дизелів є основою модернізації локомотивів. Вихід з положення «АрселорМіттал Кривий Ріг» бачить в установці американського дизельного двигуна нового покоління Cummins. У порівнянні з російськими аналогами він є малогабаритним, економічним, з меншим обсягом вжитку ПММ. Один з них в порядку експерименту був встановлений на тепловоз у 2018 році і довів свою ефективність. У 2019-му найбільше гірничо-металургійне підприємство України отримає вже 5 локомотивів з американськими двигунами.

Модернізація одного тепловоза обходиться підприємству у 12–13 млн грн. Витрати по 11 машинам цього року орієнтовно складуть 132–143 млн грн.

Паралельно «АрселорМіттал Кривий Ріг» розвиває власні ремонтні потужності на базі своїх двох тепловозоремонтних депо. Одне з них спеціалізується на ремонті тепловозів серії ТГМ, інше – ТМ. Тепер підприємство стало проводити комплексні поточні ремонти своїми силами. Так, з листопада 2018-го по травень 2019-го залізничники «АрселорМіттал Кривий Ріг» без залучення підрядників відновили 5 машин. Для підприємства це дешевше, а для його працівників – можливість заробити додаткові гроші та підвищити кваліфікацію.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» поповнює парк тепловозів не лише за рахунок ремонтів, але й придбань на ринку. Так, на початку року придбано ТМ-2У. Ще чотири локомотиви підприємство планує купити у 2020 році.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020