ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» мінімізував скидання стічних вод

Кривий Ріг, 26 червня 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» суттєво скоротив скидання стічних вод у водні об'єкти. У червні цього року фахівці управління екології виконкому Криворізької міської ради провели комісійне обстеження річки Інгулець, яке підтвердило, що з боку підприємства немає впливу на якісний склад річкової води. Цей факт засвідчено актом перевірки.

Будь-яке гірничо-металургійне підприємство використовує воду практично на усіх етапах виробничого циклу – від видобутку залізної руди до виплавки сталі та охолоджування обладнання. «АрселорМіттал Кривий Ріг» ефективно використовує водні ресурси завдяки системі повторного водопостачання. Вона дає можливість багато разів застосовувати у виробництві воду, раніше використану в технологічному процесі. Використання оборотного водопостачання дозволяє не лише скорочувати скидання забруднених вод, але й зменшувати забір свіжої води, раціонально використовуючи природні ресурси. В результаті за 13 років роботи компанії АрселорМіттал в Україні загальне водоспоживання підприємства знижено на 32%, а обсяг скидання стічних вод у відкриту водойму зменшено в п'ять разів.

Система виробничого водопостачання підприємства складається з 27 оборотних циклів. Частка води, що багато разів використовується в оборотних циклах підприємства, від загального обсягу її використання складає 97-99%, що є одним з найкращих результатів серед гірничо-металургійних підприємств України.

«арселорміттал кривий ріг» проводить регулярні ремонти систем водопостачання та водовідведення, які забезпечують їхню ефективну роботу разом із водоочисними та гідротехнічними спорудами. впродовж останніх чотирьох років у період з березня по листопад «арселорміттал кривий ріг» здійснює забір стічних вод з обвідного каналу до оборотного циклу водопостачання гірничого департаменту з метою пилопридушення сухих пляжів хвостосховищ і скорочення скидань стічних вод у р. інгулець. у цей період підприємство не здійснює скидання стічних вод у інгулець.

Цього року компанія завершила впровадження сучасної автоматизованої системи моніторингу стічних вод, аналогів якій немає в Україні. Безперервний автоматичний кількісний та якісний моніторинг складу стічних вод дає можливість виявляти основні джерела скидання забруднюючих речовин і ухвалювати ефективні рішення відносно виробничих технологій.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020