ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» побудував склад із зберігання вугілля та коксу з урахуванням екологічних вимог

Кривий Ріг, 10 липня 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» побудував склад із зберіганню вугілля та коксу, а також оснастив його сучасною установкою з пилопридушення Duztech (Швеція) потужністю 30 кіловат і дальністю розбризкування водяного туману до 60 метрів. Увесь проект обійшовся компанії в 88 млн грн.Новий склад площею 30 тисяч квадратних метрів розрахований на зберігання до 60 тис. тонн сипких матеріалів середньої щільності 0,6 тонни/куб. м при висоті штабелю у чотири метри. Тут складують кам'яне вугілля різних марок – АМ (антрацит дрібний), АТ (антрацит горіх), АС (антрацит семочко), а також доменний кокс і горішок коксівний. Для прийому сировини зробили естакаду довжиною 150 метрів для вивантаження вагонів. Вона може приймати до 10 вагонів одночасно. Погрузка у вагони здійснюється фронтальними навантажувачами.

Склад побудований з урахуванням екологічних вимог. Так, для запобігання попаданню шкідливих речовин у грунт було зведено підлогову бетонну армовану основу товщиною 300 міліметрів. Для відведення зливових стоків з майданчика складу застосовано комбіновану систему. Вона включає колодязі з прийому дощових вод, пісковловлювачі та сепаратор очищення зливових стоків з максимальною продуктивністю 150 л/с. Для захисту від вітру усім периметром складу встановлена перфорована огорожа висотою 8 метрів і довжиною 700 метрів. Вітрозахисна огорожа уповільнює швидкість вітру і таким чином запобігає поширенню вугільного пилу.

Крім того, для складу навмисно придбали пневматичну водну пушку, що запобігає пилоутворенню під час погрузки та вивантаження вугілля та коксу. Шведська установка з пилопридушення Duztech може створювати стовп водяного туману та розбризкувати його на десятки метрів уперед. Її активно використовують навесні, влітку та восени при плюсовій температурі. За відгуками фахівців, вітчизняних аналогів у цього обладнання немає.

В рамках проекту також встановлено камери відеоспостереження з метою збереження вантажів і моніторингу виконання робіт з урахуванням вимог з охорони праці та промислової безпеки.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020