ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» прокоментував заяву СБУ

«АрселорМіттал Кривий Ріг» поки не має в своєму розпорядженні офіційної інформації щодо порушення кримінальної справи Службою безпеки України за статтею 441 Кримінального кодексу України («Екоцид»). Проте у зв'язку з публікацією на сторінці СБУ в Facebook і запитами ЗМІ хочемо зазначити наступне.

Ми з розумінням ставимося до роботи правоохоронних органів, які діють у правовому полі та в межах своїх повноважень. Тому готові їм в цьому сприяти в рамках чинного законодавства.

Підкреслюємо, що робота наших виробничих агрегатів ведеться відповідно до затверджених екологічних нормативів, без перевищення обсягу викидів забруднюючих речовин, встановлених державою. Уся дозвільна документація отримана підприємством в установленому порядку. Всі природоохоронні заходи, що були реалізовані раніше, або ті, терміни виконання яких були перенесені для усіх підприємств ГМК України, обов'язково проходили процедуру узгодження та візування, як мінімум, на трьох рівнях: міста, області, Міністерства екології і природних ресурсів України.

Наскільки нам відомо, до теперішнього часу жодне гірничо-металургійне підприємство в Україні ще не звинувачували за статтею 441, у «масовому знищенні рослинного або тваринного світу, отруєнні атмосфери або водних ресурсів, а також здійсненні інших дій, здатних викликати екологічну катастрофу». Хоча наше підприємство принципово не відрізняється від інших у галузі за технологіями виробництва залізорудного концентрату, чавуну та сталі, а також за ступенем впливу на навколишнє середовище. За рядом показників «АрселорМіттал Кривий Ріг» займає більш стійкі позиції, що підтверджують національні та міжнародні рейтинги.

З моменту приватизації, коли компанія АрселорМіттал придбала криворізький металургійний комбінат за 4,8 млрд доларів, ми постійно вкладали гроші в модернізацію виробництва. За 13 років наші капітальні та операційні витрати склали 4,4 млрд доларів. Загальні інвестиції компанії АрселорМіттал в Україну перевищили 9 млрд доларів.

Внесок в екологію за цей період досяг 6,1 млрд грн. За минулі 13 років – з 2006 року по 2018-й – викиди в атмосферу було зменшено на 48,3%, скидання стічних вод – на 81%, розміщення відходів – на 32,4%.

Компанія АрселорМіттал, найбільший іноземний інвестор в Україні, здійснює свою діяльність у суворій відповідності до чинного законодавства і до принципів відповідального бізнесу. «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одним із стратегічних підприємств української економіки та одним з найбільших платників податків у країні. З моменту приходу нового власника підприємство перерахувало державі 60 млрд грн податків і зборів.

Ми сподіваємося, що підвищена увага до нашого підприємства державних органів влади, різних політичних сил і порушення СБУ кримінальної справи за рідкісною статтею напередодні виборів є випадковим збігом і не свідчить про цілеспрямовану дію і тиск на бізнес. Ми сподіваємося на неупереджене розслідування з урахуванням повної та достовірної інформації, яку готові надати правоохоронним органам.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021