ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

СБУ взялася за аглофабрику «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Кривий Ріг, 5 вересня 2019 року. Сьогодні вранці співробітники СБУ повернулися на підприємство для перевірки агломераційної фабрики метвиробництва. Правоохоронці спільно з фахівцями обласної екологічної інспекції проводять вимірювання на стаціонарних джерелах викидів. Підприємство із свого боку створює усі умови для представників СБУ, яка продовжує розслідування кримінальної справи за статтею 441 Кримінального кодексу України («Екоцид»).

Окрім цього, сьогодні в «АрселорМіттал Кривий Ріг» також прибули представники Державної інспекції ядерного регулювання України. Вони висловили бажання провести чергову позапланову інспекційну перевірку на новій машині безперервного лиття заготовок № 3, про що повідомили підприємство, пославшись на лист Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ від 21.08.2019 р. № 8/2/2-6817. При цьому представники Державної інспекції ядерного регулювання України відмовилися надати представникам підприємства даний лист.

У результаті підприємство відмовило у перевірці представникам інспекції ядерного регулювання з кількох причин.

По-перше, до цього, 24 липня, позапланова перевірка вже була проведена цією структурою на МБЛЗ-3. Крім того, аналогічні за своїм змістом дії проводилися інспекцією під час обшуку, який 20-21 липня проводили співробітники СБУ в рамках розслідування вищевказаної кримінальної справи. Вони показали, що виробничий комплекс МБЛЗ-3, що побудований у рамках інвестпроекту, не представляє небезпеки ані для міста, ані для працівників підприємства. Власні вимірювання підприємства це також підтвердили.

По-друге, для чергової перевірки мають бути більш вагомі правові підстави, ніж черговий лист СБУ. Крім того, документи, які були пред'явлені «АрселорМіттал Кривий Ріг», не відповідають вимогам Закону України «Про основні принципи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

«АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжить стежити за розвитком подій і інформувати українські та міжнародні ЗМІ про тиск на найбільше гірничо-металургійне підприємство України з боку державних органів влади усіх рівнів.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021