ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» використав нову технологію будівництва доріг

Кривий Ріг, 24 вересня 2019 року. «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує унікальні для України експерименти з використання гірничо-металургійних відходів у дорожньому будівництві. Нещодавно був побудований бетонний майданчик площею 1375 кв. м. за технологією «сухого» бетону, який укочується за допомогою катків. Дана технологія за простотою використання – альтернатива асфальтній, яка є дорожчою. Це допоможе здешевити будівництво доріг в країні і задіяти для цього шлаки, які лежать мертвим вантажем на відвалах і обчислюються мільйонами тонн.Минулого року «АрселорМіттал Кривий Ріг» розпочав перший експеримент – побудував на своїй території ділянку дороги з використанням трьох видів бетону. Два з них були виготовлені на основі доменного і сталеплавильного шлаків з відвалів. І, як показали лабораторні випробування, за ступенем міцності вони не поступилися класичному бетону, зробленому на основі гранітного щебеню і річкового піску.

В цей раз для майданчика під автотранспорт зробили таку ж дорожню основу з доменного шлаку: нижній підстильний шар – з великої фракції, верхній – з дрібної. Всі шари були утрамбовані і покриті гідроізоляцією – спеціальною плівкою. А ось далі над «подушкою» не стали встановлювати армокаркас і заливати бетоном, як минулого разу. Замість цього використали «суху» бетонну суміш. На відміну від укладання класичного бетону, «сухий» бетон швидше набирає міцність.

У складі бетонної суміші – відвальні шлаки, цемент та інші сполучні компоненти. Враховуючи той факт, що при виробництві цементу використовуються гранульовані доменні шлаки, можна сказати, що бетонна суміш практично повністю складається з відходів металургійного виробництва.

Готову суміш привозили на майданчик самоскидами. Укладали товщиною 200 мм і далі за допомогою віброкатка ущільнювали до заданих виробником параметрів. Якщо ж задіяти автоматизовані асфальтоукладальники, то процес піде ще швидше. Такий спосіб укладання дозволяє виконувати великий обсяг робіт в стислі терміни. А головне, не треба купувати нову автодорожню техніку, можна задіяти ту, яка є в розпорядженні дорожніх служб.

Андрій Бабенко, заступник директора департаменту інвестицій та інжинірингу «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- За різними оцінками від 4% до 7% території України займають відходи, з яких дві третини – виробничі. Ця площа приблизно дорівнює території цілої області. Якщо в країні почнуть активно використовувати таку технологію будівництва доріг, то можна вирішити відразу кілька проблем. По-перше, поліпшити якість дорожнього покриття. По-друге, вирішити екологічну проблему накопичення та утилізації відходів. Більш того, це економічно доцільно, оскільки дороги за даною технологією обійдуться державі дешевше асфальтних.

Довідка:

В Україні накопичено приблизно 35-36 млрд тонн різних техногенних відходів. Обсяг накопичених у відвалах золошлакових матеріалів від ТЕЦ – понад 250 млн тонн, металургійних шлаків – понад 160 млн тонн. Більшість з них зберігаються під відкритим небом.

У розвинених країнах прийняті держпрограми щодо вторинного використання відходів метвиробництва. Зокрема, шлак широко застосовується в дорожньому будівництві в США, Японії, Бразилії – як в основі, так і в несучих шарах автодоріг. В Україні ж металургійні шлаки поки не більше ніж відходи. Хоча їх можна активно використовувати як цінні та універсальні будівельні матеріали. Величезний потенціал в дорожньому будівництві, якщо врахувати, що більшість доріг в Україні знаходиться в критичному стані.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020