ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» будує і оновлює турбоповітродувки для доменної печі № 9

Кривий Ріг, 9 жовтня 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» почав пусконаладку турбоповітродувки № 15 – цей проект обійшовся підприємству у 200 млн грн. Меткомбінат цього року продовжить оновлення турбінного цеху ТЕЦ-3.

Турбоповітродувки ТЕЦ-3 мають ключове значення – вони забезпечують холодним дуттям найбільшу на підприємстві доменну піч № 9 (виробляє 50% чавуну). Від стабільної подачі дуття та концентрації кисню залежить рівний хід домни та її продуктивність. До того ж на 2021 рік запланована комплексна модернізація ДП-9, після якої обсяги випуску чавуну зростуть до 9–10 тис. тонн чавуну на добу. Для цього потрібні надійні та енергоефективні турбоповітродувки з підвищеною продуктивністю, оскільки діючі ТВД з чималим зносом.

Рік тому «АрселорМіттал Кривий Ріг» уклав контракт з компанією Siemens на будівництво сучасної електроповітродувки (ЕВД) вартістю близько 13 млн доларів. Цього року почалася реалізація проекту: близько 85% металоконструкцій вже змонтовано, йде монтаж фільтрувального агрегату, повітрозабираючої башти, роблять фундаменти під кабельну естакаду тощо. Наступного року інвестпроект планують завершити. ЕВД компанії Siemens зможе виробляти 4800 Нм3/хв (нормальний кубометр на хвилину).

Паралельно йшла реалізація проекту по ТВД-15, яка до цього знаходилася у резерві. Тут замінили компресор і його параметри (з 6 до 4,2 кг/см2 – тиску, необхідного для подачі дуття на ДП-9), повітроохолоджувач, пристрої для низки трубопроводів і інше обладнання. Модернізували гідравлічну та електротехнічну частини, виконали тепло- і шумоізоляцію з антикорозійним захистом обладнання.

Крім того, тут впроваджена нова автоматизована система управління технологічним процесом. У ній передбачені математичні моделі контролю та управління. Це дозволить підтримувати точну витрату холодного дуття, виключити помпаж (коливання натиску) – тим самим запобігти ризикам виходу з ладу ТВД, що критично важливо для стабільної роботи доменної печі. Продуктивність самого компресора складе 4200 Нм3/хв. Очікуваний термін його експлуатації – не менше за 25 років.

Таким чином, обидва проекти дадуть можливість без збоїв забезпечувати дуттям доменну піч № 9. Сукупна продуктивність ЕВД Siemens і оновленої ТВД-15 складе близько 9000 Нм3/хв. Завдяки цьому підприємство зможе виводити старі турбоповітродувки у резерв, а з часом – з експлуатації.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020