ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» створив мобільну систему контролю та діагностики обладнання

Кривий Ріг, 1 листопада 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» одним з перших в Україні впровадив мобільну систему контролю за технічним станом виробничого обладнання. Для його огляду в цехах компанія придбала 29 портативних пристроїв, інвестував у проект близько 1 млн грн. З їхньою допомогою можна оперативно виявляти технічні аномалії та усувати їх – уникати аварійних простоїв і, як наслідок, фінансових втрат.Для первинної діагностики обладнання (регулярних оглядів) на підприємстві створили мобільні інспекції. Персонал оснастили смарт-пристроями Zebra TС-70 з інфрачервоним сканером штрих-кодів, комунікаторами Caterpillar S-60 з тепловізійною камерою для контролю температурних режимів. Також цього тижня поступили портативні віброметри (так звані віброручки) для оперативної вібродіагностики.

Система SAP PM автоматично генерує для персоналу завдання з огляду обладнання та завантажує їх на кишенькові персональні комп'ютери (КПК). З їхньою допомогою інженери з надійності або працівники цеху інспектують агрегати, на які нанесені штрих-коди. Після їхнього сканування на КПК відкривається конкретне завдання для внесення поточного вимірювання. Йдеться про кількісні та якісні параметри зносу, цілісності, наявності або відсутності мастила, вібрації, температурного режиму, електричних схем тощо. Конкретні значення персонал отримує за допомогою тепловізійної камери FLIR (вбудована в Caterpillar S-60), пірометрів і інших вимірювальних приладів.

З КПК дані передаються через Wi-Fi у систему SAP PM, в якій зазначено допустимі межі значень із кожного показника. Якщо отримані вимірювання виходять за межі допустимого діапазону (наприклад, від 40 до 60 градусів щодо температурного режиму), то система автоматично створює сигнал про те, що потрібно усувати невідповідність. Окрім цього, дані моніторингу оперативно отримують працівники, які відповідають за конкретне обладнання. А керівники підрозділів бачать щоденні звіти про технічний стан агрегатів і вжиті заходи.

На сьогоднішній день мобільні інспекції проводять у всіх трьох прокатних цехах (на шести станах), блюмінгу, конвертерному цеху (на МБЛЗ № 1), доменному цеху № 2 (доменна піч № 9), коксовому цеху № 1 (на коксових батареях №№ 5, 6), аглоцеху № 3. Охоплення підрозділів поступово збільшується. З часом огляди проводитимуть й на нових об'єктах – машинах безперервного лиття заготовок №№ 2, 3 і реконструйованому дрібносортному стані № 250-4.

Валерій Кузнецов, начальник служби із вдосконалення процесів техобслуговування, обліку і аналізу KPI «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Сучасні технології контролю з використанням портативних пристроїв вже давно використовують у світі, у тому числі на підприємствах корпорації АрселорМіттал. Цього року ми впровадили мобільну систему контролю в Україні, що дозволяє нам своєчасно реагувати на відхилення від норм у роботі агрегатів, не допускати поломок і тривалих простоїв на виробництві – тим самим економити значні кошти у разі позапланових ремонтів і непередбачених втрат з випуску продукції. Крім того, подібні проекти допомагають підвищувати у персоналу культуру технічного обслуговування обладнання з урахуванням світової практики.

Наступний наш крок – це створення автоматизованої системи моніторингу технічного стану обладнання у режимі реального часу та планування його техобслуговування на основі прогнозу погіршень.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020