ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Нове підвищення екоподатку не приведе до покращення екології, вважають в «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Кривий Ріг, 13 листопада 2019 року. Деякі представники влади більше занепокоєні збором коштів від екоподатку, ніж вирішенням реальних екологічних проблем у промислових містах, вважає глава представництва «АрселорМіттал Кривий Ріг» у Києві Володимир Ткаченко. Модернізація виробництва обходиться підприємствам у великі суми, але замість створення стимулів промпідприємствам збільшують податки, вилучаючи оборотні кошти, зазначає він. Так, за дев'ять місяців цього року «АрселорМіттал Кривий Ріг» сплатив з екоподатку 242 млн грн. Це на 44% більше у порівнянні з тим же періодом минулого року (168 млн грн.).

З цього року ставка на викиди СО2 зросла у 25 разів – з 0,41 до 10 гривень за тонну. На черзі – нова фіскальна ініціатива. З 2020 року пропонується у 4 рази підвищити ставки на викиди в атмосферу, скидання стічних вод і розміщення відходів – законопроект № 2367 вже зареєстровано у Верховній Раді України. Це збільшить надходження до бюджету від еконалогу з 3,5 до 14 млрд грн на рік, стане «стимулюючим чинником для зменшення викидів», сказано у пояснювальній записці до законопроекту.

- Логіка законопроекту формальна: якщо підприємства більше платитимуть, то у них начебто з'явиться стимул знижувати викиди. Насправді у підприємств, які реалізують екологічні проекти своїм коштом, залишиться менше коштів на впровадження нових технологій та обладнання. А лише з їхньою допомогою можна реально понизити промислове навантаження на навколишнє середовище, і для цього не потрібно збирати гроші до державного бюджету, - пояснює Володимир Ткаченко. - Для цього потрібні інші механізми та стимули. Наприклад, у сусідній Білорусі підприємствам зменшують екоподаток на той обсяг інвестицій, що спрямовується на екологічні проекти. У нас же екоподаток – по суті, фіскальний інструмент, який значною мірою вирішує завдання наповнення державного бюджету, а не покращення екології. Гроші від екологічного податку повинні залишатися у підприємств і у місцевих бюджетах, використовуватися виключно на екологічні проекти.

Ще одне підвищення екоподатку не допоможе промпідприємствам у модернізації виробництва, лише обмежить їхні фінансові можливості, вважає Володимир Ткаченко. За його словами, нове зростання ставок екоподатку, швидше, віддаляє Україну від реального покращення екології, ніж наближає до цієї мети.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020