ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Для зменшення викидів «АрселорМіттал Кривий Ріг» застосував інноваційний метод ремонту коксових батарей

Кривий Ріг, 19 листопада 2019 року. «АрселорМіттал Кривий Ріг» застосував інноваційний метод ремонту кладки коксових батарей № 1–2. Він заснований на керамічному наплавленні глибоких тріщин з подальшим вдуванням порошкових сумішей для герметизації дрібних тріщин вогнетривкої кладки коксових печей. Такий метод для зменшення викидів вже практикують в Європі, але в Україні застосовують вперше. У липні під зустрічі в Офісі президента представники підприємства показали цей проект Володимиру Зеленському та попередні результати експерименту.

Експеримент на батареях «АрселорМіттал Кривий Ріг» запропонував провести науково-дослідному підприємству «Мак України». Після обробки декількох коксових печей і отримання позитивних результатів меткомбінат підписав договір з «Мак України». У липні 2019 року стартували ремонтні роботи на першій батареї. Їх виконує підрядник за допомогою спеціального апарату для герметизації швів. Причому це можна робити на будь-якій глибині печей без тривалого виводу їх з експлуатації.

У кожній коксовій печі спочатку роблять керамічне наплавлення, а потім вдувають порошкові суміші. На обробку однієї печі потрібно від 2 до 4 днів. Загалом на першій та другій батареях 118 печей – по 59 на кожній. Зараз оброблено вже понад третину – 40 печей. До кінця року на підприємстві планують завершити роботи на першій батареї, а у наступному – продовжити їх на другій.

Владислав Гончаров, директор коксохімічного виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Екологічний ефект ми отримуємо за рахунок ущільнення вогнетривкої кладки – герметизації порошковими сумішами дрібних тріщин. Завдяки цьому скорочуються просмоктування сирого коксового газу в опалювальну систему і, відповідно, зменшуються викиди шкідливих речовин.

Даний проект відноситься до короткострокових заходів підприємства із зниження промислового навантаження на навколишнє середовище. Влітку вони були запропоновані Офісу президента. Окрім короткострокових заходів, «АрселорМіттал Кривий Ріг» також представив свою п'ятирічну інвестиційну програму з модернізації виробництва на загальну суму 1,8 млрд доларів.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020