ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» проведе реконструкцію хвостосховища «Миролюбівка»

Кривий Ріг, 3 грудня 2019 р. Вчора «АрселорМіттал Кривий Ріг» представив під час громадських слухань звіт про оцінку впливу на довкілля за проектом реконструкції хвостосховища «Миролюбівка» – спеціальної гідротехнічної споруди, що використовується для розміщення відходів збагачення.

Проект передбачає поетапне нарощування двох ярусів дамб обвалування. Спочатку до відмітки +160,0 метрів (І черга), а після до відмітки +165,0 метрів (ІІ черга). Також буде виконано будівництво внутрішніх і розділяючих дамб, розміщення інженерних мереж, трубопроводів, водоскидної споруди. Крім того, планується влаштування огороджуючих, струменеспрямовуючих та розділяючих дамб і застосування захисних екранів. Плюс – реконструкція водознижувальних свердловин із заміною насосів і споруд гідротранспорту пульпи та зворотного водопостачання, а також відведення фільтраційних вод.

Під час громадських слухань на питання мешканців і громадськості відповіли автори підготовлених звітів і представники різних служб «АрселорМіттал Кривий Ріг». Для зменшення впливу об'єкту на довкілля підприємство забезпечить виконання природоохоронних заходів: пилопригнічення поверхонь хвостових відкладень і укосів дамб, охорону та раціональне використання водних і земельних ресурсів, моніторинг стану навколишнього середовища.

На запити щодо додаткової інформації, яку не містить звіт, будуть надані письмові відповіді відповідно до процедури проходження оцінки впливу на довкілля.

В даний час «АрселорМіттал Кривий Ріг» експлуатує три хвостосховища. У два з них – «Миролюбівка» та «Об'єднане. Четверта карта» – підприємство планує інвестувати у 2020–2024 рр. близько 50 млн доларів. У третє хвостосховище «Центральне» компанія вже вклала понад 15 млн доларів, завершивши у 2017 році будівництво до відмітки +90 метрів (зараз +95 м). Ще стільки ж «АрселорМіттал Кривий Ріг» витратить на його розширення до відмітки +115 м (ці роботи заплановані на найближчі сім років).

Всі об'єкти зводяться з урахуванням міжнародних і державних стандартів – з використанням сучасних технологій, сертифікованого обладнання та матеріалів, які мінімізують техногенне навантаження на прилеглі території.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020