ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» придбав американський комплекс для аналізу вугілля

Кривий Ріг, 4 грудня 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» почав використовувати новий лабораторний комплекс фірми LECO (США). Тепер фахівці можуть швидше і точніше аналізувати якість різних марок вугілля, що поступають на підприємство, і коригувати їх пропорції в шихті для випуску коксу. Оптимальний склад вугільної шихти дозволяє як поліпшити якість коксу, так і знизити його собівартість.

Новий комплекс призначений для дослідження мікрокомпонентного складу вугілля, його петрографічних властивостей. Його можна вважати унікальним, адже подібного обладнання в Україні – одиниці. Вартість нового комплексу становить близько 3 млн грн.

Прилад включає дослідницький мікроскоп Olympus, автоматичний аналізатор зображення з високоякісною цифровою камерою, оновлене програмне забезпечення Lucia Vitrinite 7.13 і автоматичний прес для гарячого запресовування зразків. Програмне забезпечення дає можливість реєструвати петрографічні складові вугілля, проводити підрахунок мінеральних компонентів, визначати відбивну здатність вітриніту (вид рослинної органічної матерії), створювати звіт про проведені випробування.

Олена Черноусова, начальник центральної лабораторії коксохімічного виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Новий петрографічний комплекс є нашим основним інструментом в прогнозуванні якості шихти і коксу. З його допомогою ми визначаємо середній показник відображення вітриніту, окисленість, кількісну характеристику вугілля за змістом основних груп мацералів (мікрокомпонентів), літотипів і мінеральних включень. Також встановлюємо відповідність стадій відбиття вітриніту певним маркам вугілля. Це, в свою чергу, за умови своєчасного контролю показників у вугільних концентратах і вугільній шихті забезпечує випуск коксу заданої якості.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020