ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» отримав перший в Україні модернізований магістральний тепловоз

Кривий Ріг, 23 грудня 2019 р. Вперше в Україні провели модернізацію двосекційного магістрального тепловозу серії 2ТЕ10М. Його сьогодні отримав «АрселорМіттал Кривий Ріг», за замовленням якого локомотив був відновлений на Миколаївському тепловозоремонтному заводі (МТРЗ).На пострадянському просторі мало хто може провести глибоку модернізацію двосекційного тепловозу. До того ж Україні недоступні дизельні двигуни з РФ, ставку можна робити лише на західних виробників. Рік тому «АрселорМіттал Кривий Ріг» повірив, що фахівці МТРЗ впораються з нетривіальним завданням – зроблять з імпортними комплектуючими машину, що спроектована ще у радянські часи.Конструкторське бюро МТРЗ спільно з українськими партнерами розробило проект – від креслень до його реалізації. В результаті від старої машини залишилися лише рама та колеса, вся начинка була повністю оновлена. Тепер у нього є передовий дизельний двигун компанії АВС (Бельгія), новітня система управління двигуном Heinzmann (Німеччина), роторно-пластинчастий компресор спільного виробництва з італійською компанією Mattei, сучасний тяговий агрегат змінного струму («ДП Електротяжмаш»), а також мікропроцесорна система управління локомотивом. Нова машина зможе возити більше вантажів, а витрачати палива менше, ніж типова серія 2ТЕ10М.

Вже цього тижня фактично побудований з нуля тепловоз буде задіяний у двох кар'єрах «АрселорМіттал Кривий Ріг» для вивозу гірничої маси. Двосекційний локомотив зможе тягнути склад з десяти думпкарів з гірничою масою до 1500 тонн. Можливості односекційних локомотивів наполовину менше – 750 тонн.На модернізацію магістрального тепловозу «АрселорМіттал Кривий Ріг» направив близько 2 млн доларів. Загалом цього року було відновлено три тепловози для гірничого департаменту підприємства.

Загальний парк тепловозів для гірничого виробництва складає 46 машин, для металургійного – 126. Всього у найбільшого гірничо-металургійного підприємства в Україні 172 тепловози. Ще чотири локомотиви «АрселорМіттал Кривий Ріг» планує купити у 2020 році.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021