ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Не зважаючи на санкції РФ, «АрселорМіттал Кривий Ріг» за два роки відновив 27 тепловозів

Кривий Ріг, 9 січня 2020 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» замість російських комплектуючих почав застосовувати вітчизняні та імпортні аналоги під час капремонтів своїх локомотивів. Тим самим нівелював санкції РФ про заборону на постачання до України запчастин і двигунів для тепловозів.

Після подій 2014–2015 рр. військово-стратегічну співпрацю між країнами було заморожено. Під сукно потрапила й продукція подвійного призначення (може застосовуватися як у цивільній продукції, так і у військовій), у тому числі дизельні двигуни для локомотивів.

Українські підприємства ГМК, що мають значний парк тепловозів, зіткнулися з браком у країні виробничо-ремонтних потужностей, оскільки велика частина таких підприємств знаходиться в Росії. У «АрселорМіттал Кривий Ріг» один з найбільших парків у галузі – 172 локомотиви (126 – для обслуговування металургійного виробництва та 46 – гірничодобувного). Тому кілька років тому на підприємстві прийняли свою так звану програму з імпортозаміщення.

Одним з основних партнерів металургів став Миколаївський тепловозоремонтний завод (МТРЗ), який налагодив виробничу кооперацію з низкою українських і зарубіжних виробників різного обладнання для залізничної техніки. Завдяки спільним розробкам на МТРЗ почали ставити на локомотиви дизельні двигуни відомих світових компаній – американської Cummins, англо-бельгійської корпорації АВС тощо. Крім того, встановлювати на машини новітню систему управління двигуном Heinzmann (Німеччина), роторно-пластинчастий компресор спільного виробництва з італійською компанією Mattei, сучасний тяговий агрегат змінного струму («ДП Електротяжмаш»), мікропроцесорну систему управління локомотивом і інше обладнання.

Спільна кооперація принесла свої плоди. Так, у 2018–2019 рр. «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримав можливість відновити 11 тепловозів, у тому числі із заміною двигунів і глибокою модернізацією. Окрім цього, підприємство на базі своїх двох тепловозоремонтних депо змогло провести капітальний ремонт ще 16 машин. Загалом на свою дворічну програму з відновлення 27 локомотивів «АрселорМіттал Кривий Ріг» направив близько 320 млн грн.

Олексій Рибалкин, директор транспортного департаменту «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Темпи модернізації наших локомотивів могли бути вищими, але поки в Україні ще не вистачає якісних тепловозоремонтних заводів. Паралельно ми почали розвивати власну ремонтну базу. Одне з наших депо спеціалізується на ремонті тепловозів серії ТГМ, інше – ТЕМ. Поточні ремонти підприємству дешевше виконувати власними силами. Окрім зниження витрат, ми підвищуємо компетенції власного персоналу, який після відновлення чергового локомотиву береться за складніші завдання. Глибоку ж модернізацію здійснюють наші ключові партнери. Усе разом це дає можливість нашому підприємству нарощувати ефективний залізничний парк.

Крім того, «АрселорМіттал Кривий Ріг» активно купує залізничну техніку. Так, на початку 2019 року підприємство придбало один тепловоз. Також минулого року меткомбінат уклав контракт за схемою фінансового лізингу на постачання чотирьох локомотивів виробництва CZ Loko (Чехія). Ці тепловози серії Effishunter 1600 загальною вартістю 9 млн євро поступлять на підприємство у 2020 році. Окрім цього, у квітні підприємство отримає маневровий локомобіль Mercedes-Benz Unimog Implement carrier U423 вартістю близько 15 млн грн.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021