ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» модернізує паровий котел № 1 і загальнокотельні системи

Кривий Ріг, 16 січня 2020 р. Вчора «АрселорМіттал Кривий Ріг» представив на громадських слуханнях звіт про оцінку впливу на довкілля за проектом модернізації парового котла № 1 і загальнокотельних систем пікової котельні, яка забезпечує порою коксохімічне виробництво.

У приміщенні котельні встановлено два котли з паропродуктивністю 50 т на годину кожен, паливом для яких є очищений коксовий газ. Паровий котел № 2 був комплексно модернізований у 2018 році, наразі підприємство планує ремонт котла № 1. Під час ремонтних робіт круглофакельні пальники будуть замінені на вихрові (турбулентні), що забезпечить більш інтенсивне перемішування повітря та палива. Ефективність роботи котла після модернізації буде вищою, а нова автоматизована система управління виробничим процесом дасть можливість передбачити оптимальне співвідношення паливоповітря. Вихрові пальники – це науково-технічна розробка «Укренергочермет» (м. Харків).

Серед нового обладнання пікової котельні – газоаналізатор ULTRAMAT 2321-02 виробництва компанії Siemens. Планується установка системи моніторингу, усі дані автоматично поступатимуть до оператора для контролю та оптимального регулювання технологічних параметрів. Фахівці зможуть точніше та більш оперативно корегувати склад паливоповітря та забезпечити зниження викидів забруднюючих речовин.

Проект не передбачає суттєвого впливу на довкілля як в процесі виконання робіт, так і під час подальшої експлуатації об'єкту. Планується, що після модернізації котла обсяг викидів знизиться на 38,4 тонни на рік, вжиток природного ресурсу – стислого повітря – зменшиться на 438 тисяч кубометрів на рік. Крім того, під час експлуатації нового обладнання вдасться понизити витрати електроенергії та підвищити рівень виробничої безпеки, покращити умови праці.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020