ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

У 2019 році «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестував у розвиток виробництва 415,4 млн доларів

Кривий Ріг, 30 січня 2020 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільше гірничо-металургійне підприємство України, підбив підсумки впровадження своєї інвестиційної програми за 2019 рік. Минулого року компанія вклала у розвиток виробництва 415,4 млн доларів. З них операційні витрати склали 116 млн дол., а капітальні – 299,4 млн дол.

2019 рік виявився непростим для усіх підприємств гірничо-металургійного комплексу України, при тому друга половина року була складніша за першу. Українським експортерам було все важче реалізовувати свою металопродукцію у зв'язку із значним падінням цін і загальним зниженням вжитку сталі на світових ринках. Разом із зростанням витрат це негативно позначалося на фінансовому стані компаній-сталевиробників і призводило до зниження виробництва. Проте «АрселорМіттал Кривий Ріг» вдалося зберегти досить високий темп інвестицій та продовжити реалізацію стратегічних проектів.

Минулого року підприємство практично завершило масштабний інвестиційний проект – модернізацію дрібносортного стану № 250-4, в яку інвестувало понад 60 млн доларів. Завдяки реконструкції стану у «АрселорМіттал Кривий Ріг» з'явилася можливість випускати арматуру №№ 8–24 в бунтах з шпулерним намотуванням – новий вид продукції в сортаменті підприємства. Наразі продовжуються гарячі випробування нової шпулерної лінії.

Також торік завершено будівельно-монтажні роботи, і вже виводять на проектну потужність машину безперервного лиття заготовок № 3. Окрім цього, готують до запуску установку піч-ківш і МБЛЗ № 2. Загальна вартість будівництва нового комплексу безперервної розливки сталі перевищує 160 млн доларів.

Не зупиняється й реконструкція агломераційного цеху № 2 з установкою сучасних електрофільтрів: три з шести агломашин вже оновлені, з грудня минулого року розпочалася екологічна модернізація четвертої за рахунком агломашини. В результаті реконструкції викиди пилу на кожній з шести агломашин будуть скорочені на 250 тонн на рік – сукупне зменшення складе близько 1500 тонн у річному обчисленні. Увесь проект з оновлення другого агломераційного цеху оцінюється у 170 млн доларів.

Крім того, у 2019 році була введена в роботу реконструйована турбоповітродувка № 15 на ТЕЦ-3, що забезпечує стабільне та економічне виробництво холодного дуття для подачі на доменну піч № 9. Від стабільної подачі дуття та концентрації кисню залежить рівний хід найбільшої на підприємстві домни та її продуктивність. Вартість проекту склала близько 8 млн доларів.

Продовжилося оновлення техніки в гірничому департаменті «АрселорМіттал Кривий Ріг». Так, у 2019 році були придбані та введені в роботу два дизельні екскаватори «Komatsu» з об'ємом ковша 12 кубометрів, встановлені дві нові дробарки середнього та дрібного дроблення, придбані два нові млини для рудозбагачувальних фабрик.

Не зважаючи на скорочення бюджету інвестиційної програми, у 2020 році підприємство має намір завершити ключові інвестпроекти та продовжити реалізацію нових. Йдеться про заміну газоочисних установок першого блоку конвертерного цеху (конверторів №№ 1–3), реконструкцію доменної печі № 9, будівництво нового кисневого блоку та фабрики огрудкування з випуску 4,5–5 млн тонн окатишів на рік. Продовжуватимуться програми заміни залізничних колій підприємства, відновлення будівель та споруд, реконструкції газопроводів, а також впровадження екологічних заходів для зниження промислового навантаження на навколишнє середовище.

За 14 років роботи в Україні загальні інвестиції компанії АрселорМіттал склали 9,7 млрд доларів (4,8 млрд доларів – сума придбання підприємства під час приватизації + 4,9 млрд доларів – інвестиції у розвиток виробництва). Загальний обсяг капітальних інвестицій «АрселорМіттал Кривий Ріг» у розвиток виробництва до 2022 року складе 1,8 млрд доларів.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020