ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» провів громадські слухання з проекту будівництва хвостосховища «Третя карта»

Кривий Ріг, 31 січня 2020 р. Вчора «АрселорМіттал Кривий Ріг» представив на громадських слуханнях звіт про оцінку впливу на довкілля з проекту будівництва хвостосховища «Третя карта» – спеціальної гідротехнічної споруди, що використовується для розміщення хвостів збагачення. Будівництво нового об'єкту гірничо-збагачувального виробництва планується на території Широківського району – на земельних ділянках, які перебувають у користуванні «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Громадські слухання відбуваються у рамках процедур, обумовлених законом «Про оцінку впливу на довкілля». Розглядається вплив як у процесі виконання робіт (реалізації проектів), так і під час подальшої експлуатації нових і реконструйованих об'єктів. Проводив слухання представник Міністерства енергетики і захисту довкілля України Віталій Білоусов. Вони відбулися за участю представників громадських екологічних організацій, мешканців району та фахівців «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Наразі «АрселорМіттал Кривий Ріг» експлуатує хвостосховища «Миролюбівка», «Об'єднане. Четверта карта», а також проводить реконструкцію «Центрального». Однак ці гідротехнічні споруди вже практично досягли своєї межі у нарощуванні гребель обвалування, що призвело до необхідності створити нову ємкість для складування відходів. «Третя карта» вводитиметься в експлуатацію паралельно із завершенням зашламування хвостосховищ «Об'єднане. Четверта карта», «Миролюбівка» та першої черги «Центрального». Тому сукупний вплив шламового господарства гірничого департаменту підприємства на атмосферне середовище зменшиться.

Новий технологічний об'єкт буде зведений з урахуванням міжнародних і державних стандартів – з використанням сучасних технологій, сертифікованого обладнання та матеріалів, які мінімізують техногенне навантаження на прилеглі території. Усією чашею хвостосховища буде укладений протифільтраційний екран з бентонітового матеріалу, що практично повністю виключає проникнення технічної води у підземні водоносні горизонти. Загальний об'єм ємності об'єкту складає 34,8 млн кубометрів.

Складування хвостів збагачення здійснюється за допомогою системи гідротранспортування, яка об'єднує пульпонасосні станції, магістральні та розподільні пульповоди. У процесі складування хвостів збагачення відбувається відділення твердої фракції пульпи та води. Відстояна вода потрапляє до системи оборотного водопостачання та повертається до технологічного процесу. Оборотне водопостачання здійснюється за повністю замкнутою автономною системою.

Під час громадських слухань на питання мешканців і громадськості відповіли автори підготовленого звіту та представники різних служб «АрселорМіттал Кривий Ріг». Для зменшення впливу об'єкту на довкілля підприємство забезпечить виконання природоохоронних заходів: пилопридушення поверхонь хвостових відкладень і укосів гребель, охорону та раціональне використання водних і земельних ресурсів, висадку захисної лісосмуги вздовж межі земельного відводу, моніторинг стану навколишнього середовища.

На запити з додаткової інформації, що не відображена у звіті, будуть надані письмові відповіді відповідно до процедури проходження оцінки впливу на довкілля.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021