ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

У 2019 році податкові платежі «АрселорМіттал Кривий Ріг» склали 8,7 млрд грн

Кривий Ріг, 13 лютого 2020 р. Загальна сума платежів податків і зборів «АрселорМіттал Кривий Ріг» у 2019 році склала майже 8,7 млрд грн. Із всієї суми податків і зборів на прямі платежі до бюджетів різних рівнів припадає 3,3 млрд грн, на частку ПДВ, сплаченого на митниці, – майже 4,4 млрд грн, на єдиний соціальний внесок – майже 957 млн грн.

До державного бюджету від підприємства поступили податкові платежі у сумі 1,7 млрд грн. У 2019 році значно збільшилися відрахування екологічного податку, які у сукупності склали 340 млн грн, що на 116 млн грн перевищує суму аналогічних відрахувань у 2018 році. Таке збільшення сталося через істотне підвищення ставки екоподатку за викиди СО2.

До місцевих бюджетів «АрселорМіттал Кривий Ріг» перерахував 1,6 млрд грн. Ця сума зросла майже на 600 млн грн по відношенню до 2018 року, що сталося, головним чином, за рахунок плати за землю (+391 млн грн) і податку на доходи фізичних осіб (+201 млн грн). Збільшення плати за землю було пов'язане з суттєвим підвищенням ставки орендної плати Криворізькою міською радою. Зростання платежів прибуткового податку пояснюється виключно підвищенням розміру заробітної плати та інших трудових виплат на підприємстві. Якщо у 2018 році компанія перевела до місцевого бюджету податок на доходи фізичних осіб у сумі 645 млн грн, то у 2019-му сума прибуткового податку склала вже 846 млн грн. Зростання як прибуткового податку, так і бази для його нарахування – фонду заробітної плати – склало понад 31%.

Андрій Максимов, керівник податкової служби «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- У 2019 році нашому підприємству вдалося зберегти стабільний рівень платежів податків і зборів. Їхня загальна сума майже не змінилася у порівнянні з 2018 роком, не зважаючи на кризу у металургійній галузі та негативні фінансові результати підприємства, що пов'язано із падінням цін, а також попиту на металопродукцію та залізорудну сировину на світових ринках. Навіть у такій складній ситуації загальне податкове навантаження «АрселорМіттал Кривий Ріг» практично не змінюється. Так відбувається через істотне збільшення розміру податкових платежів, які не залежать безпосередньо від результатів фінансово-господарської діяльності підприємства. У першу чергу це стосується плати за землю та екологічного податку.

Якщо говорити про екоподаток, то розмір його загальних відрахувань у 2019 році збільшився на 52%. Якщо у 2018 році загальна сума сплаченого компанією екологічного податку склала 223 млн грн, то в 2019-му вона зросла до 340 млн грн, з них 134 млн грн – це платежі за викиди СО2. З січня 2019 року українські підприємства платять за викиди вуглекислого газу у 25 разів більше, ніж це було раніше. Відповідно до чинного законодавства платежі за викиди вуглекислого газу тепер у повному обсязі надходять у доходи державного бюджету України. Місцеві бюджети територіальних громад, де безпосередньо знаходяться джерела викидів, таких платежів більше не отримують, що несправедливо. Тому «АрселорМіттал Кривий Ріг» солідарний з іншими підприємствами галузі та переконаний, що кошти екоподатку повинні використовуватися ефективніше, у першу чергу, на місцевому рівні, а не «розчинятися» у загальних доходах держбюджету. Було б правильно, щоб частина коштів від екологічного податку залишалася у розпорядженні самих підприємств і використовувалася ними виключно для реалізації екологічних проектів і програм у промислових містах і регіонах.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» стабільно платить податки і збори до бюджету та повністю виконує свої зобов'язання перед державою і містом. Важливо, щоб і держава із свого боку виконувала зобов'язання перед бізнесом. Це, у першу чергу, стосується відшкодування податку на додану вартість, адже впродовж усього 2019 року компанія практично щомісячно стикалася з проблемами невчасного повернення цього податку. Незважаючи на труднощі, пов'язані з уповільненням зростання світової економіки та значним погіршенням кон'юнктури ринку, «АрселорМіттал Кривий Ріг», як і раніше, є одним з найбільших платників податків гірничо-металургійної галузі та України в цілому. З моменту приходу нового власника у 2005 році підприємство перерахувало державі понад 69 млрд грн податків і зборів.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021