ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Мауро Лонгобардо: Максимального ефекту у захисті довкілля можна досягти спільними зусиллями – бізнесу, громадськості та держави

Кривий Ріг, 26 лютого 2020 р. Мауро Лонгобардо, Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг», узяв участь у презентації Комітету промисловій екології і сталого розвитку Європейської бізнес-асоціації (ЄБА), яка відбулася вчора у Києві. Зниження викидів і покращення екологічної ситуації в Україні – це справа не лише підприємств та екоактивістів, а у першу чергу – держави, – переконані найбільші українські компанії, які приєдналися до ініціативи ЄБА щодо створення нового Комітету. Наразі це 12 компаній-членів асоціації, серед яких «АрселорМіттал Кривий Ріг», «Миронівський хлібопродукт», «Кернел», «Новаагро», «ДТЕК», «Укргазвидобування», «Інтерпайп», «Метінвест», Dyckerhoff Cement, Recycling solutions та інші.Станіслав Зінченко, глава Комітету промислової екології і стійкого розвитку, ЄБА:

- Комітет у першу чергу зібрав разом компанії, які інвестують в Україну, створюють додану вартість. Сталий розвиток – це актуальний глобальний тренд у світі, що поєднує розвиток промисловості та економіки разом із розвитком суспільства та екологічної відповідальності. Всі компанії-члени Комітету здійснюють свій внесок до екологічної модернізації, інвестують значні кошти в енергоефективність, регіональний розвиток. Тому наша команда, яка зустрілася тут, домовилася обмінюватися досвідом і максимально його поширювати з точки зору екологічної практики підприємств, ділитися своїми ідеями та проектами з органами законодавчої, виконавчої влади та контролюючих органів для досягнення спільного успіху.

Український бізнес об'єднується для побудови нової «зеленої» економіки у країні та вирішення екологічних проблем. Діяльність нового Комітету буде націлена на зниження навантаження на навколишнє середовище, впровадження на законодавчому рівні чіткого механізму поетапного зниження рівня викидів забруднюючих речовин, зміни у розподілі екологічного податку (пріоритет – місцевим громадам і підприємствам), зростання ролі вторинного використання ресурсів, створення послідовної податкової політики, зокрема, для підприємств, що проводять модернізацію та інвестують у природоохоронні проекти. Крім того, Комітет планує сфокусуватися на скороченні викидів парникових газів, а також зменшенні утворення промислових відходів, стимулюванні утилізації та повторного використання відходів.

Мауро Лонгобардо, Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Я переконаний, що робота Комітету промекології та стійкого розвитку дуже важлива для України. Віримо, що співпраця бізнесу та влади буде плідною, і це принесе користь усій країні. Ми, із свого боку, хочемо провести на цій платформі обговорення процесу трансформації нашого підприємства у сфері екології – рух вперед до кращих практик відповідно до нашої стратегії сталого розвитку. З 2020-го по 2023 рік компанія планує направити 700 млн доларів суто на екологічні заходи, які є невід'ємною частиною ключових інвестпроектів, таких, наприклад, як будівництво нової фабрики огрудкування. Кожен з етапів цієї стратегії ми плануємо обговорювати з громадськістю.

На зустрічі Комітету також багато говорили про європейський досвід і екологічні нормативи Європи. Безумовно, важливо рівнятися на їхні передові стандарти, але не варто забувати й про те, як європейські країни підтримують своїх виробників, зокрема, шляхом захисту власних ринків від імпорту. При цьому, незважаючи на непросту ситуацію на ринку сталі, нашому підприємству все ж вдається зберігати досить високий темп інвестицій.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021