ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» став співорганізатором еко-форуму Kryvyi Rih Green Strategy

Кривий Ріг, 28 лютого 2020 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» – співорганізатор третього міжнародного експертного форуму Kryvyi Rih GREEN Strategy, що сьогодні зібрав на одному майданчику екологічних активістів, представників підприємств і громадських об'єднань, міських і обласних чиновників, спікерів з Міністерства енергетики та захисту довкілля, керівників з екологічного Комітету Верховної Ради да Держекоїнспекції України. Також гостями форуму стали фахівці з Швеції та Фінляндії, які поділилися своїм досвідом захисту навколишнього середовища промислових міст. У фокусі уваги – чотири основні теми: реформа екологічного контролю, екоподаток, екомоніторінг і проблема шахтних вод у регіоні.

У панельній дискусії, присвяченій реформі екологічного контролю, взяли участь Голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики Олег Бондаренко, т. в. о. голови Держекоінспекції України Єгор Фірсов і головний юрисконсульт «АрселорМіттал Кривий Ріг» Артем Філіп’єв. Він зазначив, що проблеми, які пропонуються до обговорення під час форуму, – надзвичайно актуальні, особливо у світлі реформ екологічного контролю, які відбудуться в Україні. Проте будь-які зміни законодавства повинні бути направлені на встановлення розумного балансу у взаємовідносинах бізнесу та контролюючих органів. Тому законопроект про екологічний контроль вимагає істотного доопрацювання. Крім того, основні проблеми, що існують у сфері екологічного контролю, знаходяться не у плоскості реформи законодавства, а адміністрування контрольних функцій органами державної влади. Форум Kryvyi Rih GREEN Strategy є зручною платформою, щоб обговорити найбільш гострі проблеми екології та шляхи їхнього вирішення, підкреслив Артем Філіп’єв. З одного боку, це можливість почути голос громадськості, з іншого – детальніше ознайомитися з позицією влади та думкою бізнесу.

Надважливе для Кривого Рогу питання щодо екологічних податків спільно обговорили громадські діячі, чиновники, голова нещодавно створеного Комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської бізнес-асоціації Станіслав Зінченко. Платежі з екоподатку зростають, але не використовуються в Україні на природоохоронні цілі, вважають громадські діячі. Відповідно до законодавства платежі за викиди вуглекислого газу зараз у повному обсязі поступають до доходів державного бюджету України, а не до місцевих бюджетів регіонів, які безпосередньо відчувають промислове навантаження. На думку керівництва «АрселорМіттал Кривий Ріг», кошти екоподатку мають використовуватися більш ефективно та прозоро, у першу чергу, на місцевому рівні, а не «розчинятися» у загальних доходах держбюджету. Було б більш раціонально, щоб частина коштів від даного податку залишалася у розпорядженні самих підприємств і використовувалася ними виключно для реалізації екологічних програм. Це стане додатковим стимулом для впровадження природоохоронних проектів. Нагадаємо, що у 2019 році сума сплаченого «АрселорМіттал Кривий Ріг» екологічного податку зросла до 340 млн грн, з них 134 млн грн – це платежі за викиди СО2.

Ще одна актуальна тема, яку розглядали на форумі, – екологічний моніторинг як головний інструмент контролю промислового впливу підприємств. «АрселорМіттал Кривий Ріг» розвиває власну систему екологічного моніторингу атмосферного повітря з 2014 року: купує нове обладнання та програмне забезпечення, застарілі аналізатори змінює на більш ефективні. Контроль якості атмосферного повітря здійснюється за допомогою трьох автоматизованих постів комбінату. На веб-сайт підприємства передаються поточні дані про зміст семи речовин у повітрі та супутні метеорологічні параметри. Ці дані також поступають на сайт єдиної електронної системи міського модуля «Екомоніторинг». Минулого року підприємство модернізувало свою систему екологічного моніторингу атмосферного повітря, встановивши нове обладнання на двох своїх постах – чотири сучасні газоаналізатори GА-100. Вони дозволяють швидше та більш якісно обробляти дані та передавати їх споживачам. Це оновлення обійшлося компанії у 770 тис. грн.

На майданчику Kryvyi Rih GREEN Strategy обговорили й одну з найскладніших екологічних тем для регіону – проблему шахтних вод. Вона не має простого рішення, необхідні комплексний аналіз, нові технології, синергія бізнесу та влади, вважає головний інженер шахтоуправління гірничого департаменту «АрселорМіттал Кривий Ріг» Валерій Кузнецов. Проблема скидання та утилізації високомінералізованих шахтних вод стосується більшості криворізьких ГЗК. В цілому по Кривбасу шахтні води відкачуються у обсязі близько 12 млн кубометрів на рік і акумулюються у балці Свистунова, яка експлуатується з 1976 року. Наразы балка критично переповнена, а промивання русла р. Інгулець після скидання вод вимагає все більше зусиль. Тому фахівці різних гірничорудних підприємств міста шукають шляхи вирішення утилізації шахтних вод, щоб мінімізувати вплив на екологію. «АрселорМіттал Кривий Ріг» проводить переговори з іноземними та українськими компаніями у пошуку варіантів ефективної та екологічно безпечної утилізації шахтних вод: обговорюються метод їхнього розпилення під високим тиском і виморожування як засіб очищення. На думку Валерія Кузнецова, необхідно на державному рівні затвердити концепцію управління шахтними водами з урахуванням економічної та екологічної складових.

У рамках реалізації своєї масштабної інвестиційної програми «АрселорМіттал Кривий Ріг» прагне обирати найбільш ефективні та сучасні технології як з точки зору виробництва, так і екології. Компанія системно працює над зниженням навантаження на навколишнє середовище, модернізує обладнання та веде у цьому напрямку конструктивний діалог із всіма зацікавленими сторонами.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021