ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Підсумки конференції трудового колективу «АрселорМіттал Кривий Ріг»: Колективний договір продовжений, 13-та зарплата буде виплачена

Кривий Ріг, 6 березня 2020 р. Не зважаючи на те, що минулого року робота підприємства була значно ускладнена непростою ситуацією на ринку сталі та кризою в українській металургії, «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконав зобов'язання, передбачені у Колективному договорі. Звіт про виконання Колдоговору за 2019 рік затверджено постановою конференції трудового колективу підприємства, яка відбулася 3 березня. Компанія продовжує забезпечувати безпечні умови праці для своїх працівників і зберігає високі соціальні стандарти, включаючи навчання та розвиток, відпочинок і оздоровлення для співробітників та їхніх сімей.

Наталя Маринюк, голова профспілкового комітету ПО ПМГУ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Як представники трудового колективу комбінату, ми зацікавлені в тому, щоб Колективний договір відповідав потребам працівників і виконувався у повному обсязі. Питання, пов'язані з виконанням окремих положень Колдоговору, протягом звітного періоду вирішувалися у робочому порядку за участю керівників підприємства. Багато питань ми розглянули на засіданнях комісії підприємства з питань охорони праці та пожежної безпеки (Глобальний комітет зі здоров'я та безпеки), погоджувальної комісії, комісії з трудових спорів та інших. Проблеми ще залишаються, але в даний час у нас є соціальний діалог з керівництвом підприємства. Ми будемо продовжувати відстоювати позиції трудового колективу та вирішувати питання працівників спільно з адміністрацією «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Основні результати виконання Колективного договору у 2019 році
Охорона праці
За минулий рік сума витрат компанії на охорону праці та заходи з промислової безпеки збільшилася на чверть у порівнянні з 2018 роком і склала 503,4 млн грн. Витрати на кожного працівника перевищили 25 тис. грн. Підприємство продовжує інвестувати у покращення умов праці, забезпечення працівників спеціальним одягом і взуттям, засобами індивідуального захисту, а також реалізацію заходів для зниження травматизму.

Організація праці та її оплати
Протягом року на підприємстві діє нова система оплати праці. Вона передбачає, що працівник отримує оклад як гарантовану частину зарплати, обов'язкові виплати відповідно до законодавства, а також змінну частину у вигляді виробничої премії. З 1 травня 2019 року на підприємстві здійснювалося підвищення окладів і годинних ставок. Середня заробітна плата з грудня 2018 року до грудня 2019-го збільшилася на 31,5%. Це найвищий показник зростання серед підприємств гірничо-металургійної галузі України.

Під час конференції трудового колективу було оголошене рішення адміністрації «АрселорМіттал Кривий Ріг» про виплату винагороди за результатами 2019 року. Так звана 13-та зарплата буде виплачена працівникам 13 березня 2020 року. Традиційно це рішення поширюється й на дочірні підприємства. «АрселорМіттал Кривою Ріг» залишається одним з небагатьох гірничо-металургійних підприємств України, яке щорічно виплачує 13-ту заробітну плату своїм робітникам. Винагорода за підсумками роботи за попередній рік визначається, виходячи з розміру середнього заробітку за фактично відпрацьований час.

Соціальний розвиток колективу
Соціальні стандарти «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одними з найвищих у галузі. Минулого року соціальні витрати підприємства склали 432,4 млн грн. Традиційно найзначніша частина коштів була виділена на відпочинок і оздоровлення співробітників – 179,7 млн грн. Путівки у власні пансіонати («Азов», «Червоні вітрила») та дитячі табори («Буревісник», «Парус»), розташованих на Азовському та Чорному узбережжях, надавалися працівникам за пільговою вартістю. Відпочинок на заміських базах був для них безкоштовним. Окрім літнього відпочинку, у співробітників є можливість цілорічно проходити оздоровлення у власному санаторії-профілакторії «Джерело».

Також до спільної постанови увійшло рішення про продовження терміну дії Колективного договору підприємства до 1 липня 2021 року, оскільки чинний термін закінчується 1 червня 2020-го. Пролонгація дії Колдоговору гарантує збереження соціальної сфери та усіх соціальних норм, що діють на даний час.

Юлія Чермазович, директор департаменту з персоналу «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Запорукою успішної роботи підприємства є конструктивний налагоджений діалог між керівництвом і трудовим колективом. Наша співпраця направлена на те, щоб налагодити такий діалог, підсилити ролі лінійних керівників і ефективно взаємодіяти з трудовим колективом. Під час конференції у нас є можливість визначити, чи задоволені наші працівники наданими пільгами чинного Колдоговору, вислухати їхні пропозиції, відповісти на питання. Відкритість дозволяє нам спільно реалізовувати та контролювати виробничі і соціальні аспекти, працювати над подальшим вдосконаленням за усіма без виключення напрямками.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021