ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» розпочав підготовчий етап будівництва нового відвала «Степовий-2»

Кривий Ріг, 17 березня 2020 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» подав Повідомлення до Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо початку реалізації підготовчого етапу будівництва нового відвала «Степовий-2». У цьому відвалі передбачається складування окисленої руди, що разом з магнетитовою видобувається у кар'єрі № 3 підприємства.

«Степовий-2» буде розташований на схилах верхів'я балки Д’якова (не займаючи її) з утворенням північної та південної ділянок відвала, які сполучені між собою греблею. Для окислених кварцитів це буде тимчасове зберігання – після розробки технологій та введення потужностей з їхньої переробки дана залізорудна сировина буде використана для виробництва концентрату. Ще у 2018 році Державна служба геології та надр України видала «АрселорМіттал Кривий Ріг» спеціальний дозвіл на переробку окисленої руди строком до 2038 року.

Андрій Левицький, технічний директор управління гірничого департаменту «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Це стратегічний проект компанії, адже від нього залежить виробництво залізорудного концентрату. Потреба у будівництві відвала виникла, оскільки можливості нинішніх місць складування окисленої руди наближаються до закінчення. Йдеться про східний борт кар'єру № 3 (автовідвал № 4). Проектом передбачено й будівництво транспортних комунікацій та об'єктів енергозабезпечення. Процес будівництва розподілений на декілька етапів, усі спеціалізовані роботи будуть виконувати підрядні організації. До цього моменту ми пройшли декілька експертиз, а також отримали позитивний висновок процедури оцінки впливу на довкілля.

Даний проект важливий і з екологічної точки зору. «Степовий-2» буде розташований на значній відстані від найближчих житлових забудов. До найближчих малонаселених селищ і районів – від 2 до 4,5 кілометрів. До того ж новий об'єкт планують звести на малопродуктивних землях, що підтвердили інженерно-геологічні дослідження. Щоб відповідати екологічним вимогам, фахівці спочатку пошарово знімуть чорнозем і розмістять його на окремо обладнаних складах. Згодом його можна буде використовувати для рекультивації. Крім того, підприємство створить своєрідний екокоридор, який унеможливить вплив виробництва на представників фауни: безхребетних, птахів і гризунів.

Новий об'єкт обладнали й системою гідрозахисту, яка включає нагірний канал, водопропускну споруду, траншейні дренажі, акумулюючі ємності, мережу свердловин для спостереження за рівнем ґрунтових вод. Ємності ж для збору дренажних вод дозволять використовувати її для пилопригнічення на технологічних автодорогах підприємства та самого відвала.

Під час обладнання дренажної системи буде проведена виїмка суглинних порід для подальшої технічної рекультивації на об'єкті. Відповідно до проектних рішень профільної організації «Южгіпроруда» для озеленення санітарно-захисної смуги відвала будуть висаджені саджанці білої акації.

Уся земельна ділянка під будівництво об'єкту займе 271,2 гектара – договір про його оренду підписаний між «АрселорМіттал Кривий Ріг» і Дніпропетровською обласною держадміністрацією у 2019 році. Сам об'єкт буде багатоярусним. На південній ділянці передбачено чотири яруси, на північному – шість. Загальна ємність відвала складе 51,38 млн кубометра.

Стосовно геологічного середовища, то на підставі інженерно-геологічних і топогеодезичних досліджень було розраховано стійкість укосів ярусів і бортів, а також величин навантаження на породи основи відвала. Для захисту від вітрової та водної ерозії передбачено засів однорічними та багатолітніми видами трав. Після проходження комплексної експертизи проектної документації та здобуття необхідних дозволів компанія планує приступити до будівництва північної ділянки відвала. В рамках будівництва виконають роботи із зведення земляного валу, забезпечать установку гідроспостережних свердловин, траншейного дренажу, акумулюючої ємності, зовнішнього електропостачання, а також реконструкцію залізничної станції Західна.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021