ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Коментар Мауро Лонгобардо, Генерального директора «АрселорМіттал Кривий Ріг», про роботу компанії в умовах пандемії COVID-19

Світова криза, спричинена пандемією нового типу коронавирусу, є найважчою з часів Другої світової війни - так нещодавно заявив генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш. Епідемія порушила звичний уклад життя та діловий ритм як у маленьких містечках, так і в найбільших столицях світу. Постраждали всі - власники великих холдингів, маленьких кав'ярень, наймані працівники - буквально всі власники малого, середнього та великого бізнесу. В нових реаліях компаніям довелося тимчасово припиняти свою діяльність, зменшувати кількість персоналу, переглядати свої плани на майбутнє та фінансову стратегію. При цьому кожна людина щодня бореться із стресом і тривогою за близьких на тлі повідомлень медіа та страхітливої статистики.

Підприємства корпорації АрселорМіттал представлені у 60 країнах світу, в тому числі в Італії, Німеччині, Франції. Саме в цих країнах наразі зафіксовано найбільше поширення COVID-19. Компанія вимушено знижує рівень виробництва на багатьох своїх підприємствах по всьому світу. У цій ситуації «АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільше гірничо-металургійне підприємство України, робить усе можливе, щоб не тільки запобігти поширенню інфекції, захистити своїх працівників і членів їхніх сімей, але також зберегти рівень виробництва та не збитися з шляху сталого розвитку у майбутньому.

П'ята частина наших працівників зараз знаходиться в оплачуваних відпустках або працює віддалено, вдома. Ми ухвалили таке рішення, щоб зменшити кількість людей на території комбінату та число соціальних контактів всередині компанії заради зниження ризику інфікування та поширення вірусу. Щоб впровадження заходів, пов'язаних з охороною здоров'я, не позначилося на виробництві, і з огляду на те, що діяльність деяких цехів все ще призупинена, ми вирішили заморозити та відтермінувати будь-які некритичні роботи до кінця карантину.

Наша команда докладає максимум зусиль, щоб зберегти звичні обсяги випуску продукції та виконати замовлення наших клієнтів, яким наразі також нелегко. Безумовно, наші покупці змушені вносити зміни у свою роботу. Наприклад, ми бачимо, що деякі підприємства Європи зупинили свої потужності, і у зв'язку з цією ситуацією невизначеність щодо майбутнього бізнес-сценарію відчувають усі споживачі по всьому світу. В даний час складно прогнозувати, коли світ повернеться до повноцінної ділової активності, враховуючи зростання захворюваності. Ми вважаємо, що бізнес-прогноз буде більш очевидний наприкінці травня.

Обнадіює той факт, що Китай вже практично подолав епідемію та зміг повернутися до нормальної роботи. Це дало нам можливість почати відвантаження концентрату у Китай морем. В даний момент ми працюємо над тим, щоб досягти рівня відвантаження до 300 тисяч тонн концентрату на місяць. Однак дуже складно швидко переорієнтувати поставки з залізниці в Європу на морський шлях до Китаю. Разом з нашою командою та партнерами з логістики ми тримаємо ситуацію під контролем і спромоглися знайти рішення для різних проблем.

Скажу про капітальні інвестиції у довгостроковій перспективі. Модернізація підприємства всі ці роки була нашим основним пріоритетом. Так, зараз ми змушені переглянути наші операційні плани, а в рамках короткострокового інвестиційного плану можуть бути затримки у зв'язку з поточною ситуацією. Однак ми не маємо наміру змінювати довгострокову стратегію розвитку на найближчі п'ять років. Усі ініціативи щодо реалізації екологічних проектів не будуть припинені. Будівництво нової фабрики огрудкування, газоочистки у конвертерному цеху, модернізація доменної печі № 9 - це ключові інвестиційні об'єкти для нашої компанії. Ми неухильно продовжуємо адаптувати наші графіки в умовах обмеженої доступності зовнішніх постачальників, які знизили темпи роботи у зв'язку з введенням карантинного режиму в їхніх країнах.

Звичайно, ми розуміємо, що виконати усі поставлені перед собою цілі та завдання тепер буде набагато складніше. Підприємства Групи АрселорМіттал, особливо у найбільш постраждалих країнах, зазнають колосальних збитків у зв'язку з пандемією коронавирусу. Невідомо, якого рівня пандемія досягне в Україні, ми повинні бути готові до найгірших сценаріїв. Зараз ми намагаємося активізувати всі наявні резерви, щоб знизити витрати, зберегти бізнес і колектив. «АрселорМіттал Кривий Ріг» також розуміє свою відповідальність перед суспільством - містом і регіоном, в якому ми усі живемо та працюємо. Тому, незважаючи на труднощі, ми активно підтримуємо Кривий Ріг у цей непростий період - купуємо медобладнання, продовжуємо стабільно платити податки, допомагаємо з госпіталізацією людей у рамках карантину. Своїх працівників ми забезпечуємо додатковими захисними масками та респіраторами (замовлено близько 250 тис. штук), рукавичками (100 тис. пар), миючими та дезінфікуючими засобами, організовуємо безпечне транспортування робітників у цехи, а також дезінфекцію контрольно-пропускних пунктів і зупиночних павільйонів на території підприємства.

Шановні клієнти, партнери, підрядники, наші самовіддані металурги та гірники! Пандемія минеться, і ми усі повернемося до нормального режиму роботи. Важливо подолати цю безпрецедентну кризу разом. Я поділяю тривоги та почуття кожного з вас в цій новій реальності, що усіх нас зробить загартованішими та сильнішими. Колективний імунітет бізнесу зараз як ніколи залежить від внеску кожного з нас.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021