ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» придбав японський спектрометр для аналізу якості пального

Кривий Ріг, 23 квітня 2020 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» почав використовувати новий рентгено-флуоресцентний спектрометр Micro-Z ULS (Японія). Тепер фахівці хімічної лабораторії випробувального центру можуть більш точно аналізувати якість пального і, відповідно, посилити захист двигунів автомобілів та локомотивів підприємства. Вартість нового спектрометру складає близько 1,5 млн грн.

Сергій Андрусенко, начальник випробувального центру «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

– Основне завдання нашої лабораторії – забезпечення контролю якості сировини та матеріалів, що надходять до підприємства. В тому числі, пального для автомобільного та залізничного транспорту. Якість пального – важлива складова продуктивної роботи всього комбінату. Чималу роль в цьому відіграє широкий перелік контрольних параметрів та точність вимірювань. Завдяки новому приладу ми зможемо виміряти вміст сірки у бензині та дизельному пальному. Це має велике значення, оскільки перевищена концентрація цієї речовини впливає на псування двигунів транспортних засобів та підвищення кількості шкідливих викидів.

Це обладнання якнайкраще зарекомендувало себе у багатьох країнах світу. Вміст сірки – один з основних параметрів, що характеризує якість палива та його належність до того чи іншого класу (Євро-3, Євро-4 або Євро-5). Застосування спектрометру Micro-Z ULS забезпечує вимірювання сірки в ультранизькому діапазоні, що вкрай необхідно, адже в пальному класі Євро-5, наприклад, вміст сірки не повинен перевищувати 10 мікрограмів на літр. Сучасне обладнання вже встановлене в лабораторії підприємства. Наразі тривають пусконалагоджувальні роботи та навчання персоналу. Після калібрування за допомогою стандартних зразків для контролю точності виконання випробування прилад запрацює на повну потужність.

Аналіз за допомогою нового обладнання триває близько десяти хвилин, для випробувань потрібні лише 5 мілілітрів пального. Цей метод вимірювання відповідає вимогам міжнародних та державних стандартів. Розширення переліку контрольованих параметрів дизельного палива та бензину підвищить якість контролю, що дозволить запобігати потраплянню на підприємство неякісних нафтопродуктів.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021