ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» впевнено просувається в реалізації своєї Стратегії сталого розвитку і виводить з експлуатації першу дільницю блюмінга

Кривий Ріг, 14 травня 2020 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» зупинив роботу дільниці № 1 цеху блюмінг. В рамках Стратегії сталого розвитку компанія поетапно відмовляється від застарілих технологій, забезпечуючи оновлення виробничих потужностей з впровадженням природоохоронних проектів.

Цех блюмінг-1 почав свою роботу у 1958 році, ще за кілька років підприємство ввело в експлуатацію блюмінг-2. У 2015 році перший та другий блюмінги «АрселорМіттал Кривий Ріг» були об'єднані у єдиний цех у складі двох дільниць. За більш ніж 60 років роботи блюмінг здійснив вагомий внесок у загальний випуск металопродукції комбінату. До моменту зупинки першої дільниці цех в цілому випустив понад 183 млн тонн готової продукції. Дільниця № 1 цеху виконувала прокатку квадратної сталевої заготовки різного перетину (300×300 мм, 150×150 мм, 130х130 мм, 125х125 мм, 80×80 мм), а також бандажної смуги 32х126 мм.

Наразі перша дільниця блюмінга вже відключена від джерел енергопостачання, окрім чергового освітлення та систем аварійного забезпечення. Раніше були розроблені заходи для підтримки працездатності необхідного обладнання, усіх аварійних і дренажних систем об’єкту.

Закриття першої дільниці блюмінга стало можливим завдяки реалізації інвестиційної програми підприємства - будівництву нових сучасних агрегатів і модернізації діючих. Реконструкція дрібносортного стану № 250-4 і будівництво нових машин безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) забезпечили можливість оптимізувати процес виплавки сталі, зробити його більш швидким і екологічним. Раніше «АрселорМіттал Кривий Ріг» випускав арматурний прокат виключно з катаної заготовки, виробленої шляхом розливки у злитки та прокатки на блюмінгу. В результаті реконструкції дрібносортного стану № 250-4 підприємство зможе виробляти арматуру з литої заготовки 150х150 мм, виробленої у відділенні безперервної розливки сталі. Після закриття дільниці № 1 загальний рівень виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг» не зміниться завдяки перерозподілу потоку сталі на МБЛЗ і другу дільницю блюмінга.

Зупинка роботи першої дільниці блюмінга забезпечить також екологічний ефект. Будуть виведені з експлуатації сорок джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферу, зокрема, тридцять нагрівальних колодязів. Це дозволить знизити викиди від цих джерел приблизно на 500 тонн на рік.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» навіть у найскладніших умовах пандемії COVID-19 прагне зберегти всю свою професійну команду. З моменту введення карантинних обмежень частина персоналу дільниці № 1 блюмінга забезпечувала підтримку працездатності аварійних систем цеху, демонтаж обладнання виконувався із суворим дотриманням усіх санітарно-гігієнічних вимог. Більша ж частина працівників даної дільниці перебувала в оплачуваних відпустках або в простої за межами підприємства з оплатою 2/3 від зарплати. В даний час 50 працівників цього об'єкту вже переводяться на дільницю № 2 блюмінга (на вакантні місця). «АрселорМіттал Кривий Ріг» готовий надати персоналу можливості для працевлаштування на будь-які актуальні на підприємстві вакансії. У кожному конкретному випадку рішення буде ухвалюватися індивідуально у повній відповідності з вимогами трудового законодавства.

Довідка: Зупинка дільниці № 1 блюмінга - це вже не перше виконане підприємством екологічне зобов'язання у цьому році. У березні 2020 року «АрселорМіттал Кривий Ріг» вивів з експлуатації двохванний сталеплавильний агрегат № 6, що означало закриття мартенівського цеху підприємства.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020