ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» встановив нову лінію дроблення руди

Кривий Ріг, 29 травня, 2020 г. «АрселорМіттал Кривий Ріг» завершує черговий етап модернізації обладнання другої виробничої дільниці дробильної фабрики (ДФ) гірничого департаменту. Тут встановлено дві нові дробарки, які дозволять збалансувати виробництво обох потоків дробленої руди, що надходять з конвеєрів на збагачувальну фабрику № 2. Інвестиції компанії у цей масштабний проект склали 7,5 млн доларів.

Перша та друга виробничі ділянки ДФ використовуються для прийому та переробки руди, що йде з кар'єрів гірничого департаменту підприємства. Дроблення руди на другій ділянці передбачає три стадії: велике, середнє та дрібне дроблення, а також стадії попереднього та контрольного просівання. Наразі в корпусі середньо-дрібного дроблення виробничої дільниці № 2 вже працюють дев'ять одиниць технологічного обладнання: чотири дробарки середнього (крупність сировини на виході від 0-350 мм до 0-75 мм) і п'ять дробарок дрібного дроблення (крупність сировини на виході від 0-75 до 0-16 мм). Крім дробарок до складу корпусу входять конвеєри-живильники, грохоти та система конвеєрного транспорту.

В даний момент на нових дробарках проходять пусконалагоджувальні роботи з виходом на проектну потужність. На фабриці з'явиться можливість проводити планові та капітальні ремонти обох потоків конвеєрів, знизити втрати із випуску продукції під час позапланових простоїв обладнання. Крім цього, підвищиться якість продукції за рахунок зменшення відсотку виходу дробленої руди, що перевищує крупність +20 мм.

На сьогодні 72,5% обсягів дробленої руди основної виробничої дільниці № 2 забезпечується стороною А-Б корпусу середньо-дрібного дроблення. Після виведення сучасних дробарок на виробничі потужності підприємство зможе компенсувати втрати під час зупинки обладнання на 300-320 тис. тонн дробленої руди на рік. Крім того, за рахунок гідравлічного регулювання щілини вдасться забезпечити зниження крупності руди для подальшого збагачення. Чим вищою є якість дроблення руди, тим ефективніше працюють рудозбагачувальні фабрики. Зараз вони виробляють продукт високої якості - концентрат із вмістом заліза 65,3%. У планах - збільшити вміст заліза до 68%. Дробильна фабрика, із свого боку, повинна підготувати якісну сировину. За допомогою модернізованого обладнання буде простіше відповідати всім вимогам споживачів і покращувати ефективність технологічного процесу.

Артем Кузнєцов, начальник відділу з розвитку гірничого виробництва управління гірничого департаменту «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Реконструкція корпусу середнього та дрібного дроблення допоможе стабілізувати виробництво дробильної фабрики та підвищити якість продукції. Нам вдалося збалансувати технологічні потоки руди на збагачувальну фабрику № 2 і, відповідно, підвищити надійність обладнання, стабілізувати експлуатаційні можливості самого корпусу. В рамках проекту встановлено дві нові дробарки, металодетектори, конвеєри-живильники, а також сучасна автоматизована система управління технологічним процесом. Це дозволить вчасно та якісно виконувати планові ремонти і здійснювати дроблення руди відповідно до найкращих світових практик.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021