ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує будівництво нового відвалу «Степовий-2» із суворим дотриманням екологічних зобов'язань

Кривий Ріг, 3 липня 2020 р. У червні «АрселорМіттал Кривий Ріг» приступив до активної фази будівництва нового відвалу «Степовий-2». Це стратегічний проект компанії, оскільки від нього залежить виробництво залізорудного концентрату. До цього моменту підприємство пройшло декілька спеціалізованих експертиз, отримало позитивний висновок процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) і вже завершило всі підготовчі роботи. Проект реалізується в суворій відповідності до екологічних нормативів і вимагає підвищеної уваги, адже неподалік від розміщення відвалу знаходяться території особливого природоохоронного значення.

Ще у 2002 році Балку Зелену, що знаходиться поруч з майбутнім відвалом, Дніпропетровська облрада зарезервувава як об'єкт для формування природно-заповідного фонду області. Наприкінці минулого року за рішенням комітету Бернської конвенції ця балка була включена до загальноєвропейської Смарагдової Мережі природних територій, що охороняються. При цьому важливо зазначити, що територія Смарагдової Мережі не поширюється на ту ділянку, де планує вести свою діяльність «АрселорМіттал Кривий Ріг». Це підтверджує кадастрова карта України, яка знаходиться у відкритому доступі. «Степовий-2» буде розташований на схилах верхів'я балки Дякова (не займаючи її) з утворенням північного та південного ділянок відвалу, які з'єднані між собою дамбою.Як відповідальний бізнес, «АрселорМіттал Кривий Ріг» узяв на себе зобов'язання щодо збереження цінних рослин, занесених до Червоної книги України, які могли рости на ділянці будівництва. Підприємство фінансувало роботи з виявлення та відселення червонокнижних рослин на територію Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка НАН України (м. Київ). Профільні фахівці забезпечили їх акуратну пересадку, поповнивши колекцію рослин на ботаніко-географічній ділянці «Степи України». Всі роботи були виконані своєчасно, до зняття верхнього шару ґрунту на місці будівництва.

У відвалі «Степовий-2» передбачається складування окисленої руди, яка разом з магнетитовою видобувається у кар'єрі № 3 «АрселорМіттал Кривий Ріг». У цьому році компанія завершить будівництво північної ділянки (перший пусковий комплекс) нового об'єкта, який обладнають також системою гідрозахисту. Вона включає Нагорний канал, водопропускну споруду, траншейний дренаж, акумулюючі ємності, мережа свердловин для спостереження за рівнем ґрунтових вод. Внутрішній водооборот дасть можливість забезпечити боротьбу з пилом на технологічних автошляхах відвалу. Будівництво південної ділянки (другого пускового комплексу) триватиме до 2024 року.

Після початку роботи «Степового-2» компанія планує вивести з експлуатації діючі ділянки складування окисленої руди. Також по периметру «Степового-2» у межах санітарно-захисної зони «АрселорМіттал Кривий Ріг» висадить дерева, які забезпечать шумо- та пилозахист від промислового об'єкта. Підприємство планує проводити моніторинг викидів забруднюючих речовин на даній території, щоб своєчасно реагувати у разі потреби.

Умови Висновку з ОВД, виданого Міністерством екології та природних ресурсів України перед початком будівництва нового відвалу, містять усі необхідні вимоги до компанії з мінімізації промислової навантаження. «АрселорМіттал Кривий Ріг» зобов'язується дотримуватися умов еко-безпеки зараз і в майбутньому, виконуючи свої зобов'язання з охорони навколишнього середовища.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021