ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» стурбований запланованим зростанням тарифу на передачу електроенергії у два рази

Кривий Ріг, 9 липня 2020 г. «АрселорМіттал Кривий Ріг» оцінює подорожчання вартості електроенергії для підприємства на рівні 11% внаслідок можливого перегляду тарифів Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). НКРЕКП планує збільшення тарифу на передачу електроенергії з 155,4 грн за МВт-годину до 327,97 грн за МВт-годину, тобто у два рази. Таке підвищення загрожує значно ускладнити роботу підприємств гірничо-металургійного комплексу України, які є одними з ключових споживачів електроенергії.

Частка ГМК у споживанні електроенергії становить 46% від усієї промисловості, сільського господарства, будівництва та транспорту в цілому. Важливо, щоб анонсовані зміни проводилися не на шкоду національним виробникам, адже електроенергія займає значну частину у загальній структурі витрат промпідприємств. При цьому ГМК залишається основною складовою індустріального комплексу України, забезпечуючи майже 26% валютних надходжень, 12% ВВП, понад 30 млрд грн відрахувань до бюджетів усіх рівнів та близько 600 тисяч робочих місць (з урахуванням суміжних галузей). Зростання тарифів на передачу електроенергії може погіршити й без того непросту ситуацію - наразі підприємства гірничо-металургійної галузі працюють у кризових умовах, пов'язаних з падінням цін на металопрокат та зниженням кількості продажів, що посилилося у зв'язку з пандемією коронавіруса.

Станіслав Гі, начальник управління закупівель сировини та енергоресурсів «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Середньомісячний обсяг закупівлі електроенергії в «АрселорМіттал Кривий Ріг» становить понад 300 млн кіловат-годин в залежності від обсягів виробництва та завантаження основних агрегатів. Будь-яке підвищення тарифів на передачу електроенергії зумовить вкрай негативні наслідки для нашої компанії. Це рішення НКРЕКП принесе підприємству додаткові витрати на рівні двох млн доларів на місяць, що, відповідно, негативно вплине на нашу конкурентоспроможність та собівартість кінцевої продукції. Сьогодні складно прогнозувати перспективи розвитку ситуації для бізнесу в світі. Але для того, щоб успішно конкурувати на ринку металопрокату, ми зобов'язані пропонувати високу якість продукції та прийнятні ціни. Зростання тарифів на передачу електроенергії ставить виробників сталі у свідомо програшне становище, що в свою чергу негативно позначиться й на економіці України в цілому. Сподіваємося, що національний регулятор ухвалить зважене рішення з перегляду тарифів, з урахуванням думки підприємств, які працюють в енергоємних галузях і формують основу української промисловості.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021