ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

У I півріччі «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестував у виробництво 117,2 млн доларів

Кривий Ріг, 6 серпня 2020 р. У першому півріччі «АрселорМіттал Кривий Ріг» вклав у розвиток виробництва 117,2 млн доларів. З них операційні витрати склали 55,6 млн доларів, а капітальні перевищили 61,6 млн доларів.

«АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільший іноземний інвестор в Україні, не відмовляється від своїх планів навіть в умовах падіння цін на металопрокат на світових ринках і різкого зниження продажів в умовах пандемії коронавируса. На початку цього року довгострокова стратегія сталого розвитку підприємства була оновлена, й компанія готова до її реалізації впродовж найближчих п'яти років. Будівництво нових сучасних агрегатів і модернізація діючих дозволяє поетапно відмовлятися від застарілих технологій.

В даний час ключовим інвестиційним проектом «АрселорМіттал Кривий Ріг» є будівництво сучасної фабрики огрудкування, завдяки роботі якої можна буде закрити два аглоцехи. Уже практично завершені інженерно-геологічні вишукування на майданчику будівництва. Укладено договір з підрядною організацією, що забезпечує виконання підготовки території, а також проведено фінальні техніко-комерційні переговори щодо проектування та постачання основного обладнання. Потужність нової фабрики - до 5 млн тонн окатишів на рік. Обсяг інвестицій АрселорМіттал у даний проект – близько 300 млн доларів.

Підприємство продовжує реконструкцію агломераційного цеху № 2. Модернізовано вже чотири з шести агломашин цеху: №№ 1, 4, 5, 6. Кожна - із впровадженням сучасної системи газоочистки, аспірації та автоматизації. Модернізація агломашини № 2 запланована на осінь, а агломашина № 3 буде зупинена на реконструкцію до кінця поточного року. Увесь проект з оновлення другого агломераційного цеху - дуже важливого з екологічної точки зору - оцінюється у 180 млн доларів.

Також тривають пусконалагоджувальні роботи на нових машинах безперервного лиття заготовок №№ 2, 3. Вартість будівництва двох нових двопозиційних установок піч-ківш і МБЛЗ-2, 3 із загальною проектною потужністю 2,8 млн тонн на рік становить понад 160 млн доларів.

Проводяться роботи і у гірничому департаменті підприємства - на 13-ій секції рудозбагачувальної фабрики № 2 успішно випробувано пілотний проект з підвищення якості концентрату з 65% до 68% вмісту заліза. Тут встановлені нові гідроциклони виробництва MULTOTEC (ПАР). Витрати компанії склали 330 тис. доларів. Також повністю завершена підготовка території будівництва нового відвалу «Степовий-2». Це стратегічне завдання, від виконання якого залежить виробництво залізорудного концентрату. Проект реалізується в суворій відповідності з екологічними нормативами та зобов'язаннями щодо збереження цінних рослин, занесених до Червоної книги України, які могли зростати на ділянці. «АрселорМіттал Кривий Ріг» профінансував роботи з виявлення та відселення червонокнижних рослин до Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України (м. Київ). Усі роботи були виконані своєчасно, до зняття верхнього шару ґрунту на місці будівництва.

Крім цього, виконані проекти з ремонту інфраструктури та енергообладнання: котла № 4 ТЕЦ № 2, будівлі дрібносортного стану 250-4 другого сортопрокатного цеху та фасаду конвертерного цеху. На підприємстві подано газ по новій нитці газопроводу коксового газу до споживачів метвиробництва, відновлено дамбу акумулюючої ємності цеху водопостачання та завершено будівництво додаткових залізничних шляхів від ковшового відділення конвертерного цеху до відділення безперервної розливки сталі, що забезпечило безпеку перевезень на ділянці руху стальковшів.

У 2019 капітальні та операційні витрати «АрселорМіттал Кривий Ріг» склали 415,4 млн доларів. За 14 років роботи в Україні загальні інвестиції компанії АрселорМіттал склали 9,7 млрд доларів (4,8 млрд доларів - сума придбання підприємства під час приватизації + 4,9 млрд доларів - інвестиції у розвиток виробництва).

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021