ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» передав 74 тис. тонн металургійних шлаків для будівництва українських доріг

Кривий Ріг, 26 серпня 2020 р. Починаючи з травня, «АрселорМіттал Кривий Ріг» передав 74 тис. тонн металургійних шлаків держпідприємству «Нові технології дорожнього будівництва». Всього планується виділити близько 50 млн тонн. Після переробки в шлаковий щебінь та пісок вони будуть використані в будівництві і ремонті українських доріг в рамках масштабної державної програми.

За інформацією Укравтодору, в 2020 році планується використати близько 500 тисяч кубометрів металургійних шлаків для будівництва доріг. Станом на середину серпня вже використано понад 100 тисяч кубометрів. В основному, в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській і Запорізькій областях. «АрселорМіттал Кривий Ріг» увійшов до числа тих підприємств, які надали для будівельних робіт свій шлак.

Андрій Бабенко, головний інженер проектів «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Ми хотіли б, щоб Укравтодор і місцева влада більш активно використовували шлаки «АрселорМіттал Кривий Ріг», які за своїми характеристиками повністю відповідають державним стандартам України для дорожнього будівництва. Їх можна застосовувати в шарах основи дороги, а також в якості дрібного і крупного заповнювача для дорожнього бетону і асфальту. Якщо в країні розпочнуть широко використовувати металургійні шлаки, то можна вирішити одразу декілька проблем. По-перше, покращити якість дорожнього покриття. По-друге, вирішити екологічну проблему накопичення та утилізації відходів. Більш того, це економічно доцільно, оскільки дороги за даною технологією обійдуться державі дешевше, ніж з використанням природних матеріалів.

Довідка:

«АрселорМіттал Кривий Ріг» одним з перших підтримав ідею будівництва бетонних доріг в Україні з використанням відходів металургійного виробництва. Спочатку підприємство вийшло з ініціативою про зміни в нормативній базі України, які фактично узаконили будівництво бетонних доріг із застосуванням шлаків. Потім – провело власні експерименти: за новою технологією на території комбінату була побудована ділянка дороги, а також майданчик під автотранспорт. Лабораторні дослідження показали, що бетон, виготовлений з металургійних шлаків, не поступається за ступенем міцності класичному бетону на основі гранітного щебеню і піску.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021