ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

У «АрселорМіттал Кривий Ріг», схоже, розпочинається новий сезон слідчих дій СБУ

Кривий Ріг, 9 лютого 2021 р. Вчора, 8 лютого, співробітники Служби безпеки України повернулися на підприємство для перевірки гірничо-збагачувального виробництва. Як законослухняний та відповідальний бізнес «АрселорМіттал Кривий Ріг» завжди активно співпрацює з усіма правоохоронними органами, впродовж останніх двох років - особливо тісно. Раніше СБУ вже інспектувала об'єкти сталеплавильного, агломераційного, коксохімічного виробництв, знайомилася з документацією підприємства. Цього разу візит правоохоронців заплановано до гірничого департаменту підприємства у зв'язку з нібито ухилянням від сплати податків і заниженням рентних платежів у 2015-2019 рр. Сьогодні представники СБУ планують продовжити слідчі дії та зробити огляд території кар'єрів підприємства з відбором зразків сировини. Компанія категорично відкидає необґрунтовані звинувачення, вважаючи справу неправомірною, а підхід регуляторів до бізнесу - очевидно вибірковим.

Восени 2020 року СБУ вже провела на підприємстві слідчі дії на підставі рішення Шевченківського районного суду м. Київ, пов'язані з податковими платежами. Нагадаємо історію питання. Ще у 2019 році Офіс великих платників податків здійснив планову перевірку підприємства щодо дотримання податкового законодавства за попередні 4 роки. Важливо, що результати такої перевірки були оголошені ще до її закінчення. Після перевірки контролюючий орган збільшив податкові зобов'язання «АрселорМіттал Кривий Ріг» на 7,9 млрд грн. Одне з найбільших донарахувань «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримав відносно рентної плати за користування надрами. Висновок податкових інспекторів ґрунтувався на нібито неправильному визначенні підприємством об'єкта рентної плати.

Компанія скористалася законною підставою оскаржити отримані рішення у Державну податкову службу України. Після неупередженого розгляду скарги донараховані зобов'язання були частково скасовані. Рішення Державної податкової служби грунтувалося на усталеній судовій практиці щодо подібних донарахувань.

Суди різних інстанцій неодноразово вказували, що об'єктом рентної плати є мінеральна сировина - залізна руда. Таку методику розрахунку рентної плати «АрселорМіттал Кривий Ріг» вважає обґрунтованою. Аналогічні перевірки нерідко закінчувалися у суді на користь бізнесу і зі значними витратами для держбюджету через компенсації судових витрат на розгляд таких справ. Так, відповідні рішення були винесені на користь основних промислових підприємств Кривого Рогу. Наголошуємо, що факт скасування частини донарахувань по податковій перевірці в установленому законом порядку не може розглядатися як злочин. Навпаки, адміністративне оскарження є важливою гарантією прав і законних інтересів бізнесу.

Частина нескасованих донарахувань «АрселорМіттал Кривий Ріг» оскаржить у суді. Судовий процес ще триває. Оскільки такі податкові зобов'язання є неузгодженими, підприємство не може бути притягнуто до відповідальності за нібито ухилення від їх сплати за ст. 212 Кримінального кодексу України. Такі дії правоохоронних органів прямо порушують принципи оподаткування в Україні, зокрема, презумпцію правомірності дій платника податків.

У грудні 2020 року в Україні скасовано карантинний мораторій на перевірки бізнесу. Очікувано, що окрім слідчих дій, які почастішали у компаніях, зростуть й позапланові перевірки контролюючих органів. Після безпрецедентного 2020 року, забезпечивши сплату податків і зборів у повному обсязі, стабільну роботу та збереження власного персоналу, великий український бізнес ризикує увійти у нову зону «турбулентності», створену державними органами влади. Ми вбачаємо у цьому підтвердження того, що обіцяне покращення інвестиційного клімату так і не відбулося. «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує стежити за розвитком подій та готовий інформувати ЗМІ про тиск на найбільшого іноземного інвестора, який не слабшає та нарощується щорічно.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021