ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» наполягає на прозорому механізмі вирішення податкових спорів у досудовому порядку

Кривий Ріг, 16 лютого 2021 г.Керівництво «АрселорМіттал Кривий Ріг» узяло участь у круглому столі, організованому Американською торговельною палатою в Україні. Онлайн-зустріч була присвячена проблемним питанням бізнесу у взаємодії із податковими органами. Окрім компаній-членів палати до обговорення також долучилися представники Міністерства фінансів України і Державної податкової служби України.

Від імені «АрселорМіттал Кривий Ріг» своїм баченням проблемних питань для бізнесу з експертами поділився Артем Філіп’єв, заступник генерального директора з правових питань, питань взаємодії з державними органами та комунікацій. Це, в першу чергу, безпідставні порушення кримінальних проваджень різними правоохоронними органами, у тому числі, з боку СБУ за статтею 212 ККУ («Ухилення від сплати податків, зборів …»). Відповідно до законодавства та судової практики, неузгоджені суми податкових зобов’язань, наприклад ті, які знаходяться в стадії судового оскарження, не можуть бути підставою для відкриття кримінальних проваджень за цією статтею, оскільки відсутній склад злочину. Такої ж позиції, зокрема, у своїх системних рекомендаціях дотримується і незалежна інституція – Рада бізнес-омбудсмена.

Окрім того, Артем Філіп’єв звернув увагу на необхідності збереження незалежної процедури адміністративного оскарження донарахувань у результаті проведених податкових перевірок. Це доступний та прозорий спосіб урегулювання спорів в досудовому порядку, що економить час і кошти на судові провадження не лише бізнесу, а й державним органами влади.

Артем Філіп’єв, заступник генерального директора з правових питань, питань взаємодії з державними органами та комунікацій «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- На жаль, нещодавно на території «АрселорМіттал Кривий Ріг» знову проходили слідчі дії СБУ, що викликали активне обговорення у ЗМІ і серед експертів. Дане кримінальне провадження щодо ухилення від сплати податків є необґрунтованим і підлягає закриттю за відсутності складу злочину. А підслідність цього провадження СБУ, органу, який має займатись попередженням загроз національній безпеці, мінімум, викликає подив і шкодить не лише бізнесу компанії, а й в цілому інвестиційній привабливості країни. Міжнародні партнери України поінформовані про деталі цієї справи і вже висловлюють своє занепокоєння у комунікаціях із Урядом. Це невчасний і неоптимістичний сингал напередодні цьогорічного Україно-Німецького форуму у Берліні і Всесвітнього економічного форуму у Сінгапурі, де Україна традиційно заохочує іноземні інвестиції.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021