ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Мауро Лонгобардо: Зарплати мають бути справедливими і відповідати ринку

Керівники «АрселорМіттал Кривий Ріг» обговорили підвищення зарплат із очільниками профспілкових організацій

Кривий Ріг, 30 березня 2021 р. Представники 11-ти профспілок, які об’єднують працівників «АрселорМіттал Кривий Ріг», зустрілися з Генеральним директором компанії Мауро Лонгобардо та директором з персоналу Юлією Чермазович, щоб обговорити підвищення заробітних плат, заплановане на 1 травня цього року.

У зустрічі також взяли участь фінансовий директор компанії Сергій Плічко та заступник генерального директора з правових питань, питань взаємодії з державними органами та комунікацій Артем Філіп’єв.«Ми повністю поділяємо бажання профспілкових організацій забезпечити справедливу оплату праці нашим працівникам. Саме тому ми за допомогою фахівців Hay Group провели детальний аналіз заробітних плат у металургійній галузі та переглянули обсяги зарплат. Ніхто з наших працівників не буде отримувати зарплату нижчу, ніж рівень, визначений ринком», – сказав Мауро Лонгобардо.

Вже зараз рівень середньомісячної заробітної плати в «АрселорМіттал Кривий Ріг» на 64% вищий, ніж середня заробітна плата в Україні, та на 10% вища, ніж середня зарплата в металургійній галузі. Понад 4000 працівникам (23%) компанія підняла зарплати в середньому на 12% за минулі два роки.З 1 травня цього року усі працівники підприємства гарантовано отримуватимуть мінімум на 5% більше, ніж раніше. Для низки посад і спеціальностей заробітна плата виросте і більше, щоб відповідати реаліям ринку.

На підвищення зарплат та виплату 13-ї зарплати у березні цього року підприємство витрачає понад 700 млн грн, фактично – суму, еквівалентну обсягу чистого прибутку за 2020 рік.

Незважаючи на пандемію коронавірусу, «АрселорМіттал Кривий Ріг» у повному обсязі виконав свої зобов’язання за Колективним договором. Зокрема, компанія виплатила 4 500,8 млн грн у вигляді заробітних плат, 424,8 млн грн вклала у соціальний розвиток колективу, 308,7 млн грн – в охорону праці та 8,4 млн грн – в навчання працівників. Крім того, 16,5 млн грн підприємство витратило на запобігання поширенню COVID-19, зокрема оплатило тестування для співробітників.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» цілеспрямовано працював над тим, аби зберегти трудовий колектив. У той час як рівень безробіття в Україні виріс на 53%*, на «АрселорМіттал Кривий Ріг» відтік персоналу зменшився наполовину. У цілому в Україні удвічі збільшилась тривалість неоплачуваних відпусток, а до Центру зайнятості звернулось на 91% більше, ніж у попередньому році. При цьому, закриваючи застарілі виробничі цехи, зокрема мартенівський цех і блюмінг, «АрселорМіттал Кривий Ріг» для 400 працівників знайшла можливості працювати на інших ділянках, і лише 30 співробітників не прийняли цієї пропозиції.

«Далеко не кожне підприємство в Україні може похвалитися таким відкритим і чесним діалогом із працівниками, який ми практикуємо в «АрселорМіттал Кривий Ріг,» – сказала Юлія Чермазович. «Важливо, щоб люди знали реальний стан справ у компанії, в галузі та в економіці країни. Щоб розуміли, яких величезних інвестицій потребує модернізація підприємства, підвищення екологічних стандартів та умов праці. А головне – щоб знали, як ми цінуємо кожного члена нашої команди і як боремося за збереження кожного робочого місця, особливо в час пандемії та економічного спаду».Компанія пропонує профспілкам повернутися до обговорення подальших кроків після того, як за результатами другого кварталу Hay Group опублікує оновлений аналіз зарплат.* Источник: hromadske.ua

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021